2017.gada rudenī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2014.-2020.gadam INTERREG EUROPE starpreģionu sadarbības programmas projekta “Atbalsts IKT zināšanu kapacitātes paaugstināšanai MVU, veicinot izaugsmi un inovācijas”  (SKILLS+) ietvaros piedalīsies Salīdzinošā novērtējuma sanāksmēs[1] (Peer Review), kas norisināsies Polijā (Krakova), Somijā (Kajaani), Norvēģijā (Sor Trondelag) un Horvātijā (Zadar). Vizītēs dosies projekta koordinators un iesaistīto pušu darba grupas pārstāvji, lai iepazītos ar situāciju partneru valstīs, izvērtētu iespējas labās prakses apmaiņai un gūtu idejas SKILLS+ Rīcības plāna izstrādei.

Salīdzinošā novērtējuma sanāksme Latvijā notiks no š.g. 3.- 5.oktobrim, Rīgā un Ventspilī, kur Latviju apmeklēs starptautiska komanda no Spānijas, Norvēģijas un Horvātijas, lai iepazītos ar Latvijas situāciju IKT rīku integrēšanā MVU, IKT prasmju vicināšanu, rastu priekšstatu par Latvijas labo praksi un sniegtu ieteikumus politikas instrumentu optimizēšanā, izstrādājot rīcības plānu.

Novērtējuma laikā komandas dalībnieki tiks iepazīstināti ar  Ventspils Digitālo centru, būs tikšanās ar Ventspils uzņēmējiem, kuri veiksmīgi ir integrējuši IKT rīkus savā uzņēmējdarbībā un vēlas dalīties pieredzē.

Rīgā plānota tikšanās ar SIA BDA pārstāvjiem, kuri informēs starptautiskos ekspertus par veiksmīgi  īstenoto projektu „Informācijas Tehnoloģiju apmācības mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai”. Ekspertiem vienlaikus būs iespēja tikties arī ar Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras pārstāvjiem, kuri stāstīs par organizācijas pieredzi uzņēmējdarbības veicināšanas jomā.

Salīdzinošā novērtējuma vizītes noslēgumā Starptautisko ekspertu komanda sniegs publisku novērtējumu un rekomendācijas Latvijas kolēģiem par to, kā pilnveidot MVU atbalsta politiku un optimizēt dažādus instrumentus, lai uzlabotu kopējo situāciju MVU attīstības veicināšanā un konkurētspējas paaugstināšanā.

SKILLS+ mērķis ir uzlabot valsts politiku reģionālo  MVU IKT prasmju veicināšanai, optimizējot politikas instrumentus un palīdzot MVU pilnībā izmantot iespējas, ko sniedz vienotais Eiropas digitālais tirgus un digitālā ekonomika.

 

Latvijas Salīdzinošā novērtējuma sanāksmes darba kārtība šeit >>>

 


[1] Salīdzinošā novērtējuma sanāksme ir draudzīgs situācijas izvērtējums, ko veic profesionāļi, kas strādā vienā un tajā pašā jomā. Tā neizmanto īpašu zinātnisku pieeju, bet drīzāk veicina savstarpējas apmācības un labās prakses apmaiņu. SKILLS + katrā reģionā tiks veikta salīdzinošā novērtēšana, ko veiks 4-5 cilvēki, kuri pārstāv vismaz divus projekta partnerus. Peer review komandas locekļi ir gan projekta partneri, gan pārstāvji no ieinteresēto pušu (Stakeholders) darba grupas.