Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 7.panta piekto daļu novada administratīvo centru nosaka novada dome un lēmumu par administratīvā centra noteikšanu novada pašvaldība piecu darbdienu laikā pēc tā parakstīšanas nosūta Valsts zemes dienestam un Centrālajai statistikas pārvaldei.
Pašreizējā prakse rāda, ka novada administratīvais centrs tiek noteikts lielākā ar plašāko infrastruktūru apdzīvotā vieta, tur parasti atrodas arī pašvaldības domes ēka. Ja novadu veido pilsētas pašvaldība, apvienojoties ar vienu vai vairākām pagastu pašvaldībām, tad pilsēta arī ir lielākā apdzīvotā vieta un attiecīgi – jaunā novada administratīvais centrs.
Ja potenciālajā novadā nav vienas izteikti lielākas apdzīvotas vietas, salīdzinot ar citām apdzīvotām vietām, nosakot administratīvo centru, ieteicams ņemt vērā tādus faktorus, kā ģeogrāfiskais izvietojums, ceļu tīkls, iedzīvotāju plūsma, sabiedrisko objektu izvietojums, kultūrvēsturiskais aspekts, kā arī iedzīvotāju viedoklis. Papildus vēršam uzmanību, ka nosakot novada administratīvo centru, jāievēro Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 7.panta otrās daļas 5.punkta nosacījums – attālums no ikvienas apdzīvotās vietas novadā līdz novada administratīvajam centram nepārsniedz 50 kilometrus, un ceļa infrastruktūra ir piemērota nokļūšanai līdz novada administratīvajam centram.