Sarunā ar medijiem VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova uzsvēra: „Ziemeļu dīķa piesārņotās grunts kopējie apjomi sanācijas darbu veicējam zināmi jau sen un tie nav mainījušies. Tāpat projekts paredz konkrētu skaitu piesārņojuma kodolu likvidēšanu ziemeļu dīķī, piesārņotās grunts kopējais apjoms tajos ir 7051 kubikmetru. Projekta ietvaros nekad nav bijis plānots no ziemeļu dīķa izņemt visu piesārņojumu, pārējo smiltis un gudrona sajaukumu projekta ietvaros ir paredzēts apstrādāt ar kaļķakmens un dolomīta šķembām, kas kopā ar ūdeni piesārņoto augsni neitralizēs.”
Tāpat dienesta vadītāja uzsvēra, ka SIA „Skonot Būve” sanāciju ziemeļu dīķī nemaz vēl nav uzsācis. Joprojām notiek darbs pie ziemeļu dīķa tehniskā projekta izstrādes, lai gan reālu sanāciju projekta ietvaros bija paredzēs sākt jau 2015. gada aprīlī.
SIA „Skonot Būve” pirms vairākiem mēnešiem vērsusies dienestā ar informāciju par iespējamu lielāku izņemamās piesārņotas augsnes apjomu ziemeļu dīķī. Tādēļ VVD ierosināja veikt pētījumu, lai pārliecinātos par iepriekš veikto pētījumu informācijas aktualitāti. I. Koļegova skaidro: " 2015. gada sākumā veiktā pētījuma rezultāti nepierāda piesārņotās augsnes apjoma izmaiņas ziemeļu dīķī.”
Koļegova uzsvēra, ka uzņēmumam jāstrādā atbilstoši līgumam. VVD sagaida no SIA „Skonto Būve” projekta mērķa sasniegšanu – vēsturiski piesārņoto vietu Inčukalna Dienvidu un Ziemeļu dīķu teritoriju atgriešanu ekonomiskajā apritē, kas turpmāk neapdraud iedzīvotājus un vidi.
Jūlija Ņikitina
Valsts vides dienesta
sabiedrisko attiecību speciāliste
tel. 67084311, 25780460
e-pasts: julija.nikitina@vvd.gov.lv