Preses relīze Dabas aizsardzība
jūra

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) no 8. līdz 10. novembrim sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizēja Baltijas jūras bioģeogrāfisko semināru, kurā eksperti un vides politikas veidotāji no astoņām Baltijas jūras dalībvalstīm diskutēja par Eiropas Savienības (ES) Bioloģiskās daudzveidības stratēģijā noteikto mērķi izveidot kopīgu ES aizsargāto teritoriju tīklu.  

Seminārā piedalījās ap 60 dalībniekiem no Baltijas jūras piekrastes valstīm –  Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Somijas, Zviedrijas un Dānijas pārstāvot gan valsts iestādes, nevalstiskās organizācijas un zinātniskās institūcijas. 

Semināru atklāja ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Dr. Rudīte Vesere, akcentējot visu astoņu Baltijas jūras valstu nepieciešamo sadarbību, lai kopīgi aizsargātu Baltijas jūras ekosistēmu. Savukārt Eiropas Komisijas Vides ģenerāldirektors, Dabas aizsardzības nodaļas vadītājs Andrea Vettori (Vettori) videoziņojumā uzsvēra nepieciešamību sasniegt Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas mērķus ne vien sauszemē, bet arī Baltijas jūrā.  

Seminārā klātesošie diskutēja par ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas 2030. gadam mērķiem, īpaši akcentējot Natūra 2000 bioģeogrāfisko procesu Baltijas jūras īpaši aizsargājamo teritoriju attīstībai.  

Tāpat notika padziļinātas diskusijas par jūras biotopu atjaunošanas pasākumiem Natura 2000 teritorijās, atjaunojamo energoresursu vēja parku attīstības tendencēm, to ietekmi uz jūras ekosistēmām, monitoringa datiem, informācijas izvērtējumu, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem. Semināra dalībnieki apmainījās ar pieredzi un izaicinājumiem aizsargāto teritoriju veidošanā, kā arī aizsardzības un apsaimniekošanas režīma noteikšanā.  

 

LVAF logo

Semināra līdzfinansējums no Latvijas Vides aizsardzības fonda projekta Nr.1-08/19/2023 “2023. gada dabas aizsardzības starptautiskās sanāksmes”.