Ministre Inga Bērziņa un valsts sekretāra vietnieks Gatis Ozols

Trešdien, 15. janvārī, Rīgā, notika projekta "Sabiedrības digitālo prasmju attīstība" izglītības programmas atklāšanas pasākums. Pasākumu organizēja Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (VARAM)  lai informētu par digitālo prasmju pilnveidi un izglītības programmas pieejamību iedzīvotājiem.

Pasākuma ievadā uzrunas sniedza VARAM pārstāvji, uzsverot, ka digitālo prasmju apguve ir būtiska, lai nodrošinātu pilnvērtīgu līdzdalību mūsdienu digitālajā vidē. Arvien vairāk ikdienas pakalpojumu, saziņas iespēju un risinājumu tiek piedāvāti digitālā formātā, tādēļ ikvienam ir nepieciešams spēt efektīvi izmantot šīs iespējas.

Jaunā izglītības programma projekta “Sabiedrības digitālo prasmju attīstība” ietvaros ir izstrādāta ar mērķi palīdzēt iedzīvotājiem attīstīt digitālās pašapkalpošanās prasmes, nodrošinot, ka viņi var patstāvīgi izmantot gan publiskā, gan privātā sektora digitālos pakalpojumus. Pasākuma laikā klātesošie tika iepazīstināti ar izglītības programmu un tika prezentētas plānotās apmācības, kas tiks piedāvātas dažādām sabiedrības grupām visā Latvijā.

“Mūsdienu sabiedrībā digitālās prasmes ir būtiskas, lai pilnvērtīgi iesaistītos sabiedriskajos un ekonomiskajos procesos. Tāpēc mūsu ministrijas galvenais uzdevums ir mazināt digitālo plaisu, lai visi iedzīvotāji spētu izmantot gan valsts, gan pašvaldību piedāvātos pakalpojumus digitālajā vidē. Latvija var lepoties ar valsts pakalpojumu digitalizācijas sasniegumiem – esam līderi Eiropā. Tomēr tikai 45% iedzīvotāju vecumā no 14 līdz 74 gadiem ir pietiekamas digitālās prasmes, un šajā jomā mums vēl ir daudz darāmā. Mūsu projekta mērķis ir ambiciozs – apmācīt 40 000 cilvēku, lai viņi varētu pārliecinoši izmantot digitālās ierīces un e-pakalpojumus. Ceru, ka kopīgiem spēkiem mēs spēsim radīt iekļaujošāku un digitāli prasmīgāku sabiedrību,” uzsvēra Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa.

Savukārt, lai veicinātu digitālo prasmju apguvi un pielietošanu ikdienā, ikvienam pieaugušajam ir pieejama platforma stars.gov.lv. Tā piedāvā plašu mācību programmu klāstu, kas pielāgotas dažādu nozaru un profesiju vajadzībām. Platforma ir būtisks resurss, lai ikviens iedzīvotājs varētu apgūt jaunas prasmes un veiksmīgi iekļauties mūsdienu digitālajā vidē, kā arī varētu veiksmīgi integrēties darba tirgus prasībām.

“Mūsdienās nozares attīstās tik strauji, ka digitālās prasmes kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Neatkarīgi no profesijas – vai tā būtu kokrūpniecība, kur darbam nepieciešamas modernas tehnoloģijas, vai tirdzniecība, kur jāprot apkalpot kases sistēmas – digitālās zināšanas ir būtiskas. Lai spētu sekot līdzi pārmaiņām un būt produktīvi savā darbā, nepārtraukta mācīšanās mūsdienās ir kļuvusi par nepieciešamību,” norāda Valsts izglītības attīstības aģentūras Pieaugušo izglītības departamenta vadītāja Elīna Purmale-Baumane.

Izglītības programmu būs iespējams apgūt trīs dažādos veidos – klātienē, attālināti ar pasniedzēju vai pašmācības ceļā. Par veiksmīgi apgūtu izglītības programmas līmeni iedzīvotāji saņems digitālu apliecību. Mācības iedzīvotajiem būs pieejamas bezmaksas.

 

Ikviens interesents tiek aicināts pieteikties mācībām, lai iegūtu svarīgas zināšanas digitālajā vidē. Lai pieteiktos mācībām aicinām sazināties ar pašvaldības koordinatoru: https://stars.gov.lv/kontaktpersonas-pasvaldibas vai aizpildot pašnovērtējuma zināšanu testu patstāvīgi: https://stars.gov.lv/pasnovertejuma-zinasanu-tests.