Preses relīze

Turpinot dabas aizsardzības plānu izstrādi 15 īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām (ĪADT) Latvijā, Dabas aizsardzības pārvalde plāno drīzumā nodot sabiedriskajai apspriešanai daļu no izstrādāto dokumentu projektiem.

Šajās nedēļās intensīvi notiek dabas aizsardzības plānu izstrādes uzraudzības grupu sanāksmes.  Septembra pēdējās dienās tādas notikušas aizsargājamo ainavu apvidus “Augšzeme”, dabas liegumam “Pilskalnes Siguldiņa”, aizsargājamo ainavu apvidus “Vecpiebalga” un dabas lieguma “Ukru gārša” dabas aizsardzības plāniem..

Savukārt oktobra sākumā uzraudzības sanāksmēs pulcēsies dabas liegumu “Zvārde”, “Manģenes meži”, “Jaunanna”, “Ances purvi un meži”, dabas parka “Abavas senleja”, aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” dabas aizsardzības plānu izstrādātāji kopā ar plānu izstrādes uzraudzības grupu locekļiem.

Informācija par sabiedriskās apspriešanas sapulcēm tiks izsludināta vietējos medijos, kā arī www.daba.gov.lv.

Jau ziņots, ka projekta ietvaros Dabas aizsardzības pārvalde uzsākusi dabas aizsardzības plānu izstrādi 15 īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām (ĪADT) Latvijā – dabas parkiem "Abavas senleja" un "Bernāti", dabas liegumiem - "Druviņu tīrelis", "Pluču tīrelis", "Nagļu un Ansiņu purvs", "Maņģenes meži", "Ziemupe", "Zvārde", "Jaunanna", "Ukru gārša", „Ances purvi un meži”, „Pilskalnes Siguldiņa” un trīs aizsargājamo ainavu apvidiem "Veclaicene", „Augšzeme” un „Vecpiebalga”.

Dabas aizsardzības plāns nosaka nepieciešamos dabas aizsardzības pasākumus un pieļaujamo saimniecisko darbību konkrētajai teritorijai. ĪADT dabas aizsardzības plānus izstrādā noteiktam laika posmam (parasti 7-15 gadi), un šī dokumenta uzdevums ir saskaņot dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības un citas intereses, tā, lai tiktu saglabātas teritorijas dabas vērtības. Dabas aizsardzības plānu izstrādes procesu uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde, savukārt to apstiprina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. Dabas aizsardzības plāni ir rekomendējoši teritorijas plānojumiem un teritorijas apsaimniekotājiem.

Jāpiebilst, ka visas iepriekšminētās aktivitātes tiek īstenotas Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta "Latvijas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju integrācija teritorijas plānojumā" ietvaros. Projekts tiek finansēts Norvēģijas finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” ietvaros.

Projekts tiek īstenots, izmantojot EUR 581 735,00 piešķīrumu no Norvēģijas finanšu instrumenta. Norvēģijas līdzfinansētās programmas mērķis ir stiprināt institucionālo un cilvēkresursu kapacitāti valsts, reģionālā un vietējā līmeņa iestādēs, kas atbildīgas par reģionālo attīstību, sadarbojoties un daloties pieredzē ar līdzīgām iestādēm Norvēģijā.

Papildus informācija par izstrādes procesā esošiem dabas aizsardzības plāniem, kā arī informācija par projekta "Latvijas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju integrācija teritorijas plānojumā" aktivitātēm lasāma šeit:

http://integralplan.daba.gov.lv/

 

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja
Inese Pabērza
Mob. tel.: 26418755
E-pasts: inese.paberza@daba.gov.lv  

Papildus informācija:
Signe Millere
Projekta koordinatore
Mob. tel.: 25625563
E-pasts: signe.millere@daba.gov.lv