Vairāk nekā 115 pašvaldību, plānošanas reģionu pārstāvji un teritorijas plānošanas praktiķi 2024. gada 31. oktobrī un 1. novembrī piedalījās Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – Ministrija) rīkotajā seminārā “Teritorijas attīstības plānošanas informācijas sistēmas (TAPIS / sistēma) pārvaldīšana teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādē” (turpmāk – seminārs).
Semināra pirmajā dienā tika apskatīti plānošanas dokumentu pārziņa pamatuzdevumi TAPIS, t.sk. plānošanas dokumenta izstrādes vadība un nosacījumu un atzinumu pārvaldība. Savukārt semināra otrajā dienā notika priekšlasījums par teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu izstrādi un ģeotelpisko datu pārvaldību (pieejamība, augšupielāde, kvalitāte, konsolidācija u.c.). Semināra laikā dalībnieki arī saņēma atbildes un jautājumiem par sistēmas izmantošanu un savstarpēji dalījās ar pieredzi plānošanas dokumentu izstrādē.
TAPIS ir primārā plānošanas dokumentu publicēšanas darba vide un informācijas avots, tāpēc tās praktiska pārzināšana un pārvaldīšana ne tikai nodrošina veiksmīgu plānošanas dokumentu izstrādi un uzraudzību pašvaldībā, bet arī ir rīks operatīvai sadarbībai ar citām iestādēm un institūcijām. Šāda satura semināra nodrošināšana pašvaldību teritoriju plānotājiem un plānošanas praktiķiem, kas ikdienā strādā ar sistēmu, sniedz ne tikai atbalstu kopējā sistēmas pārvaldīšanā un specifisku jautājumu izcelšanā, bet vienlaikus arī Ministrijai kā sistēmas uzturētājam kalpo par indikatoru nepieciešamajiem uzlabojumiem un pilnveidojumiem.
Semināra prezentācijas un videoieraksti ir publicēti Ministrijas tīmekļa vietnē: https://www.varam.gov.lv/lv/metodiskie-materiali-teritorijas-attistibas-planosanas-joma. Turpat pieejami arī video ieraksti no semināra ““Pašvaldību teritorijas plānojumu un to grozījumu kvalitātes izvērtējums”: konstatētās problēmas un iespējamie risinājumi”.
Semināri notiek Ministrijas īstenotā Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 5.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Vietējās teritorijas integrētās sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcionālajās teritorijās” 5.1.1.2. pasākuma projekta Nr. 5.1.1.2/1/23/I/001 “Pašvaldību un plānošanas reģionu kapacitātes uzlabošana” ietvaros.