Preses relīze

Sekojot tradīcijām rīkot talkas pavasarī, Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas darbinieki sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” Ziemeļkurzemes mežsaimniecību un Ventspils novada pašvaldību piektdien, 27. martā Baltijas jūras piekrastē veica biotopa kopšanas darbus dabas liegumā “Ovīši”.

Dabas liegums „Ovīši” izveidots, lai saglabātu Baltijas jūras piekrastes kāpu biotopus, kā arī retu un aizsargājamu sugu atradnes. Lieguma kāpās sastopamas tādas retas un īpaši aizsargājamās augu sugas kā sarkanā cefalantēra, sīkziedu plaukšķene, smiltāja neļķe u.c., kā arī 2015. gada augs čemura palēks. Taču 2013. un 2014. gadā Ventspils novada piekrastē, t.sk. dabas liegumā “Ovīši”, tika veikta nesankcionēta sakaru kabeļa izrakšana ar mērķi iegūt krāsaino metālu. Rezultātā tika bojāti kāpu biotopi un retu augu sugu dzīvotnes, kā arī izraktas tranšejas.

Lai sakārtotu biežāk apmeklēto piekrastes posmu liegumā starp Lūžņas un Miķļtorņa ciemiem, talkas laikā aizvadītās nedēļas nogalē kopējiem spēkiem šīs tranšejas tika aizlīdzinātas, un vairs neapdraudēs teritorijas apmeklētāju drošību un veselību.

Jāpiebilst, ka Kurzemes reģionā šopavasar turpināsies Eiropas nozīmes aizsargājamu dabas vērtību apsaimniekošanas pasākumi. Atklātu pļavu uzturēšana Grīņu dabas rezervātā saskaņā ar dabas aizsardzības plānu, tās atbrīvojot no krūmiem, nepieciešama, lai nodrošinātu apstākļus īpaši aizsargājamiem kukaiņiem, kā zirgskābeņu zilenītis, meža sīksamtenis, makstene un īpaši aizsargājamiem augiem dzegužpirkstītei, naktsvijolei. Savukārt Slīteres nacionālajā parkā tiks veikti atklāto pļavu uzturēšanas darbi Dāvidpļavā Slīteres Zilo kalnu kraujas pakājē un Tamnītēs, kas ir bijušās zvejniekciemu pļavas. Netiks pieļauta arī vērtīgā virsājā aizaugšana Kolkas priežu dabas takas tuvumā, kas ir retu dienas tauriņu un citu kukaiņu dzīvotne. Slīteres nacionālajā parkā tiek plānots pievērst uzmanību arī kāpu biotopu, piemēram, pelēkās kāpas stāvoklim, nepieciešamības gadījumā veicot apsaimniekošanas pasākumus.

Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija savā reģionā pārrauga 175 īpaši aizsargājamās dabas teritorijas.

attēls

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

attēls

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

attēls

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

attēls

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļa

Papildus informācija:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Kurzemes reģionālās administrācijas direktores vietnieks
Raits Čakstiņš
Mob. tel.29494292