Ministre Preses relīze Publiskie pasākumi
LAMPAS diskusijas

Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji sarunu festivālā “LAMPA” 5. un 6. jūlijā diskutēs par mākslīgā intelekta sniegtajiem izaicinājumiem, atbalsta pasākumiem Austrumu pierobežas ekonomiskajai izaugsmei un drošības stiprināšanai, un iespējām, kā arī balansu starp dabas un ekonomikas vajadzībām.  

Piektdien, 5. jūlijā, plkst. 14.00-15.00 Norvēģu teltī norisināsies VARAM kā Norvēģijas grantu Klimata un vides programmas apsaimniekotāja organizētā saruna "Vai mēs (ne)varam atļauties būt zaļi?". Godīga saruna kopā ar Klimata un enerģētikas ministriju kā Klimata un vides programmas projekta īstenotāju un sabiedrībā atpazīstamām personām par to vai mēs  varam vai nevaram atļauties būt zaļi.  

Vēlāk, plkst. 16.30–17.30 festivāla "LAMPA" Norvēģu teltī, norisināsies Finanšu ministrijas sadarbībā ar VARAM kā EEZ finanšu instrumenta  “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” programmas apsaimniekotāja un Norvēģijas Karalistes vēstniecību organizētā diskusija "Austrumu pierobeža - izaicinājumi un risinājumi". Diskusijā piedalīsies VARAM valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša, un kopā ar diskusijas dalībniekiem no Latvijas, Norvēģijas un Polijas  diskutēs par Krievijas pilna apmēra agresijas kara pret Ukrainu radīto ietekmi, kā arī nepieciešamo atbalstu ietekmes mazināšanai un reģionu attīstībai. Diskusiju vadīs Artis Ozoliņš, raidījuma "Digitālās brokastis" veidotājs.  

Savukārt sestdien, 6. jūlijā, plkst. 11.00-12.00 Nākotnes salā norisināsies VARAM sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti organizētā diskusija - "Mākslīgais intelekts – tagadnes lēmumi nākotnes cilvēkam”. Diskusijā piedalīsies VARAM ministre Inga Bērziņa, Latvijas Universitātes (LU) Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes pētnieks un docents Edmunds Vanags, LU asociētā profesore un vadošā pētniece Aivita Putniņa, Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāne Karina Palkova, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks  Ēvalds Urtāns. Diskusijā tiks runāts par mākslīgā intelekta ietekmi uz nākotnes sabiedrību, kādus lēmumus jau esam pieņēmuši un kādi būs vēl jāpieņem, lai mākslīgais intelekts būtu mūsu sabiedrotais nevis bieds. Diskusiju vadīs VARAM valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols.  

Tajā pašā laikā, plkst. 11.00-12.00, Norvēģu teltī norisināsies Finanšu ministrijas, VARAM, Kultūras ministrijas un Norvēģijas Karalistes vēstniecību organizētā diskusija "Izlaušanās spēle - Kultūra". Diskusija par laikmetīgo kultūru un to, kā radīt jaunas mācīšanās un komunikācijas formas, rotaļīgai un līdzvērtīgai sadarbībai un rast iesaistošas tēmas, veidojot jēgpilnu paaudžu mijiedarbību un mainot bērnu un jauniešu uztveri sabiedrībā. 

Pēcpusdienā, plkst. 17.00-18.00 uz skatuves "Spuldze" norisināsies diskusija "Vai aiz AI sarkanā samta priekškara slēpjas risks tiesību aizskārumiem?" . Šis jautājums ietver gan tehniskus, gan juridiskus, gan ētiskus apsvērumus saistībā ar privātumu, bērnu tiesību jautājumiem, diskriminācijas aizliegumu, kā arī vienlīdzības principu. VARAM pārstāvēs valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols. Diskusiju rīko zvērinātu advokātu birojs Ellex Kļaviņš.  

Nedaudz vēlāk, plkst. 18.30-19.30 uz Reģionu skatuves notiks Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrības kopā ar British Council organizētā diskusija "Valstspilsēta = pilsētvalsts? Kur ir pašvaldību autonomijas robežas?" Diskusijā piedalīsies  ministre Inga Bērziņa un kopā ar citiem organizāciju pārstāvjiem diskutēs par pašvaldību autonomiju un labu pārvaldību. 

6. jūlija vakarā, plkst. 20.00-21.00 uz Swedbank Ilgtspējas skatuves norisināsies Latvijas Dabas fonda rīkotā diskusija "Vai dabas vajadzības ir ekonomikas vajadzības?" Tajā piedalīsies  ministre Inga Bērziņa, kas kopā ar Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekretāru Jurģi Miezaini, Latvijas Bankas ilgtspējas vadītāju Edvardu Kušneru un Latvijas Kokrūpniecības federācijas viceprezidentu Kristapu Klausu diskutēs to, kā samazināt plaisu starp dabas saglabāšanu un saiminiekošanu.