Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (Ministrija) aicina pašvaldību un plānošanas reģionu pārstāvjus uz semināru “Piekļuves un drošības aspekti teritorijas attīstības plānošanā” (seminārs), kas notiks 2025. gada 24. aprīlī no plkst. 9.30 līdz plkst. 12.00 tiešsaistē Microsoft Teams platformā. Semināra mērķis ir celt plānošanas reģionu un pašvaldību speciālistu kapacitāti teritorijas attīstības plānošanas jautājumos.
Seminārā Ministrijas pārstāvji sniegs ieskatu par piekļuvi jūrai un atbalsta rīkiem to noteikšanai teritorijas attīstības plānošanas dokumentos, savukārt Tukuma novada pašvaldība dalīsies pieredzē par izaicinājumiem un ieguvumiem, izstrādājot tematiskos plānojumus. VSIA “Latvijas valsts ceļi” seminārā akcentēs ceļu infrastruktūras un piekļuves plānošanas pamatprincipus, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests – īsumā sniegs informāciju par galvenajiem tiesību aktiem ugunsdrošības jomā, kā arī par minimālajām tehniskajām prasībām ugunsdzēsības ūdensapgādei. Aicinām pašvaldības atbilstoši tēmu tvērumam savlaicīgi sagatavot jautājumus vai tēmas diskusiju sadaļai noslēgumā.
Interesenti aicināti reģistrēties līdz 2025. gada 17. aprīļa darba dienas beigām, katram dalībniekam individuāli aizpildot tiešsaistes reģistrēšanās formu. Neskaidrību gadījumā var sazināties ar Ministrijas Telpiskās plānošanas un zemes pārvaldības departamenta Zemes pārvaldības un plānojumu uzraudzības nodaļas vecāko eksperti Dainu Pētersoni, tālr. 67026912, e-pasts Daina.Petersone@varam.gov.lv.
Seminārs notiek Ministrijas īstenotā Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 5.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Vietējās teritorijas integrētās sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcionālajās teritorijās” 5.1.1.2. pasākuma projekta Nr. 5.1.1.2/1/23/I/001 “Pašvaldību un plānošanas reģionu kapacitātes uzlabošana” ietvaros.
Ministrijas tīmekļa vietnē sadaļā “Metodiskie materiāli teritorijas attīstības plānošanas jomā” ir pieejami līdz šim veikto kapacitātes celšanas pasākumu materiāli un video ieraksti. Pašvaldības tos var izmantot kā mācību un darba palīglīdzekli.