Februāra beigās noritēja Dabas aizsardzības pārvaldes LIFE+ projekta NAT-PROGRAMME organizēts seminārs, kas pulcināja vairāk nekā 100 dalībnieku. 27. februāra rītā VARAM konferenču zālē bija pulcējušies pārstāvji no NVO sektora, valsts institūcijām un pašvaldību organizācijām, zemes īpašnieki un apsaimniekotāji. Sanāksme iezīmēja projekta ieviešanas vidusposmu un iepazīstināja dalībniekus ar Latvijas Natura 2000 teritoriju un ES nozīmes aizsargājamo dzīvotņu saglabāšanas un atjaunošanas prioritātēm un iespējamiem risinājumiem nākotnē.
Semināru atklāja un sanāksmes virsmērķi iezīmēja NAT-PROGRAMME projekta vadītājs Juris Jātnieks, kurš klātesošos iepazīstināja ar nacionālā līmeņa dabas aizsardzības politikas plānošanas dokumentu tapšanas, pēctecības un ieviešanas gaitu, pievēršot īpašu uzmanību šo dokumentu un tajos paredzēto darbību īstenošanas finanšu sasaistei. J.Jātnieks atzīmēja, ka atskatoties uz dabas aizsardzības nozari beidzamo desmitgažu laikā–šajā ES finansēšanas periodā izceļama atpazīstama plānošanas mērķtiecība, līdz pat 2025. gadam. Tam apstiprinājums ir fakts, ka NAT-PROGRAMME projekta gaitā noteiktajām prioritārajām rīcībām tiek paredzēts finansējums nozares nacionālā līmeņa darbības programmā un arī tādos finanšu instrumentos kā LIFE, Kohēzijas fondā un Latvijas vides aizsardzības fondā.
Šāda interešu saskaņotība sekmēs praktisku visnepieciešamāko rīcību izpildi Natura 2000 teritorijās Latvijā un veiksmīgāku labvēlīga aizsardzības statusa nodrošināšanu aizsargājamajiem biotopiem un sugām.
Semināra gaitā sešu biotopu grupu eksperti raksturoja gan ES nozīmes biotopu stāvokli valstī, gan uzrādīja galvenās problēmas to aizsardzībā un nosauca aktuālās prioritātes likumdošanas, tostarp īpaši aizsargājamo dabas teritoriju robežu izmaiņām, apsaimniekošanas un aizsardzības pasākumiem, kas iekļausies topošajā rīcības programmā.
Vairāk par ekspertu ziņojumiem un semināra prezentāciju materiālu varat iepazīties NAT-PROGRAMME projekta mājaslapā.
Informāciju sagatavoja:
Jānis Šlūke
Projekta "Natura 2000 Nacionālā aizsardzības un apsaimniekošanas programma"
LIFE11NAT/LV/371
Sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: +371 22386129