Pasākuma mērķis bija sniegt Latvijas pārstāvjiem iespēju tikties ar Gjesdāles un Times pašvaldību pārstāvjiem Norvēģijā, lai veicinātu savstarpējo stratēģisko partnerattiecību un sadarbības veidošanos.
Vizītes ietvaros pārrunāto jautājumu loks galvenokārt bija saistīts ar pašvaldības lomu uzņēmējdarbības veicināšanā, tai skaitā pašvaldības atbalsta iespējas sociālajai uzņēmējdarbībai, mūžizglītības veicināšana un profesionālās izglītības kvalitātes uzlabošana, darba iespēju nodrošināšana iedzīvotāju riska grupām, pašvaldības pakalpojumu pieejamība uzņēmējiem, pašvaldības infrastruktūras izmantošana uzņēmējdarbības veicināšanai un pašvaldības mārketinga aktivitātes.
Pasākuma dalībnieki atzinīgi novērtēja pieredzes apmaiņas un kontaktu stiprināšanas iespēju un pēc vizītes dalījās ar idejām:
- Norvēģija liek uzsvaru uz dažādu tautsaimniecības nozaru savstarpējā balansa panākšanu, kā arī atbalstu zinātnes attīstībai. Šie aspekti ir savstarpēji pakārtoti un nozīmīgu ieguldījumu to īstenošanai novados sniedz gan politiķi, gan uzņēmēji, gan nevalstiskās organizācijas.
- Vizītes laikā tika apmeklēts uzņēmējdarbības atbalsta jeb start–up centrs Sandnes pilsētā. Šajā centrā uzņēmējiem pus gadu tiek piedāvātas bezmaksas telpas ofisa vajadzībām, kā arī tiek sniegts dažāda veida atbalsts jebkurā jomā, kurā jaunajam uzņēmējam tas nepieciešams, piesaistot kompetentus ekspertus un uzņēmējus. Tā ir pieredze, kas būtu jāpārņem un jāievieš arī Latvijā!
- Rogalandes reģions, kurš vizītes laikā tika apmeklēts, ir izstrādājis stratēģisko uzņēmējdarbības attīstības plānu. Tā ir vērtīga pieredze, no kuras mācīties.
- Norvēģijā ir attīstīts sociālās uzņēmējdarbības koncepts, kā rezultātā darba tirgū tiek iekļautas arī iedzīvotāju riska grupas, savukārt Latvijā lielākajai daļai iedzīvotāju pagaidām nav priekšstata par šādu uzņēmējdarbības veidu. Lai aktualizētu šo daudziem Latvijas novadiem svarīgo jautājumu un celtu sabiedrības izpratni, nepieciešams pārņemt pieredzi no valstīm, kurās sociālajā uzņēmējdarbībā ir risinājumi, kas jau ilgtermiņā veiksmīgi darbojas, piemēram, Norvēģijas.
Latvijas delegācija tikšanās laikā ar Gjēsdāles pašvaldības mēru un speciālistiem
Galvenais ieguvums no pieredzes apmaiņas pasākuma abām pusēm ir sadarbības nodomu un iespējamo kopīgu nākotnes projektu jomu identificēšana Latvijas un Norvēģijas pašvaldību un nevalstisko organizāciju vidū.
Pieredzes apmaiņas pasākums tika finansēts no Norvēģijas finanšu instrumenta programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” Divpusējās sadarbības fonda līdzekļiem.