Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija un Ķemeru nacionālā parka fonds 11. februārī piedalījās biedrības Junior Achievement – Latvija rīkotajā akcijā „Ēnu diena”. Ieskatu abu organizāciju darba ikdienā guva četri jaunieši no Rīgas un Jūrmalas.
Piedaloties šajā pasākumā, vēlējāmies skolēnus iepazīstināt ar karjeras iespējām organizācijās, kas rūpējas par dabas aizsardzību, kā arī parādīt vides inspektora un dabas izglītības speciālista ikdienas darba interesantākās epizodes. Par Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas un Ķemeru nacionālā parka fonda darbinieku ēnām šogad kļuva Rīgas 41. vidusskolas 4. klases skolniece Kristiāna Latkovska, Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas 12. klases skolniece Alise Klimkāne, Pumpuru vidusskolas 7. klases skolniece Katrīne Miltiņa un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolnieks Alberts Spoģis.
Dienas ievaddaļā vides inspektors Kārlis Lapiņš skolēnus iepazīstināja ar Dabas aizsardzības pārvaldes galvenajiem uzdevumiem, aktualitātēm un vides inspektoru pienākumiem. Skolēni uzzināja pamatimnformāciju arī par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Latvijā un dabas vērtībām Ķemeru nacionālajā parkā. Pēc teorētiskā ievada, Alise un Alberts kopā ar Kārli Lapiņu devās inspekcijas braucienā pa Ķemeru nacionālo parku un iepazina vides inspektora teritorijas uzraudzības darba ikdienu. Kopumā diena pagāja mierīgi, pārkāpumi netika konstatēti. Toties vairāk varēja uzzināt daudz jauna par dabas vērtībām – Slokas un Kaņiera ezeru, Kaņiera pilskalna taku, Sēra dīķīem un Dundurus pļavām, to aizsardzību un apsaimniekošanu, kā arī Ķemeru nacionālo parku kopumā.
Savukārt Katrīne un Kristiāna kopā ar Ķemeru nacionālā parka fonda dabas izglītības speciālisti Ievu Lazdu darbojās dabas izglītības centrā „Meža māja” – plānoja aktivitātes mitrāju pasākumam 21. februārī, palīdzēja sagatavot nepieciešamos materiālus. Tāpat meitenes veica dažus uzlabojumus centrā esošajā ekspozīcijā par Ķemeru nacionālā parka dabas vērtībām „Ieraugi to, ko citi neredz!”. Dienas gaitā abas skolnieces uzzināja galvenos aspektus, kas jāņem vērā pasākumu organizēšanas procesā, kāds ir šo pasākumu mērķis un kāda ir dabas izglītības jomas nozīme dabas aizsardzībā.
Piesakoties Ēnu dienai, skolēni kā vienu no iemesliem vides inspektora "ēnošanai", min ieceri nākotnē saistīt savas profesionālās gaitas vides aizsardzības jomu. Ēnu diena sniedz iespēju tuvāk iepazīt izraudzīto arodu praksē. Kopumā ar šo dienu apmierināti bija gan skolēni, gan darbinieki, un ir skaidrs, ka ar prieku piedalīsimies Ēnu dienā arī turpmāk, lai skolēni gūtu priekšstatu par karjeras iespējām dabas aizsardzības jomā.
Foto: I.Vanaga, K.Lapiņš
Ilze Vanaga
Dabas aizsardzības pārvaldes
Pierīgas reģionālās administrācijas
Dabas izglītības darba speciāliste