27. augustā Dabas aizsardzības pārvalde aicina brīvprātīgos uz siena talku Grīņu dabas rezervātā Dienvidkurzemes novada Sakas pagastā. Talkas laikā plānota nopļautās zāles vālošana, siena grābšana un kraušana zārdos, kas palīdz uzturēt bioloģiski vērtīgo zālāju kvalitāti un augu daudzveidību pļavās.

Talkai jāpiesakās iepriekš, aizpildot anketu vietnes www.tiekamiesdaba.lv sadaļā “Notikumu kalendārs”. Pulcēšanās vieta plkst. 9.30 Liepājas-Ventspils šosejā pie iebraucamā ceļa Grīņu rezervātā, precīzas koordinātes norādītas www.tiekamiesdaba.lv  pasākuma aprakstā. Darba cimdi, ūdens un uzkodas tiks nodrošinātas, iespēju robežās arī darba rīki. Ja pašiem pieejami grābekļi un siena dakšas, aicinām par nepieciešamību tos ņemt līdzi sazināties ar talkas koordinatoru Raiti Čakstiņu pa tālruni 29494292.

“Latvijā bioloģiski vērtīgie zālāji ir visvairāk apdraudētā biotopu grupa, jo to uzturēšanai nepieciešama cilvēku iesaiste, pretējā gadījumā teritorija ar laiku aizaug ar krūmiem. Tāpēc meklējam papildspēkus, kas vēlas līdzdarboties dabas sakopšanā, atminoties vai no jauna apgūstot siena kraušanu zārdos, kas aizvien retāk sastopami Latvijas ainavā,” min talkas organizators, Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks, Dabas aizsardzības daļas vadītājs Raits Čakstiņš, piebilstot, ka “dalība talkā dos tās dalībniekiem unikālu iespēju viesoties vienā no Latvijas dabas rezervātiem – Grīņu dabas rezervātā –, kas ikdienā nav atļauts.”

Paredzamais talkas ilgums – trīs līdz četras stundas. Aicinām ģērbties atbilstoši laika apstākļiem un veicamajam darbam, līdzi ņemt insektu atbaidīšanas līdzekļus.

Dabas aizsardzības pārvaldes un Pasaules Dabas Fonda “Daru labu dabai” iniciatīvas mērķis ir saglabāt dabas unikālās vērtības īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un dot cilvēkiem, kuriem patīk atrasties brīvā dabā, iespēju darīt labus darbus dabai, no dabas ekspertiem iegūt jaunas zināšanas un apgūt jaunas prasmes. Uz brīvprātīgo pasākumiem un talkām dabas vērtību saglabāšanai var pieteikties ikviens interesents visa gada garumā. Vairāk par iniciatīvu: www.tiekamiesdaba.lv sadaļā “Daru labu dabai”.

Grīņu dabas rezervāts izveidots 1936. gadā, lai aizsargātu ļoti retu meža augšanas apstākļu tipu – grīni, kurš sastopams tikai Baltijas jūras Kurzemes piekrastē. Grīnī aug īpaši aizsargājama, ļoti reta augu suga – grīņa sārtene. Tāpat teritorijā sastopami arī aizsargājami augi, piemēram, Buksbauma grīslis, Baltijas dzegužpirkstīte, Fuksa dzegužpirkstīte, stāvlapu dzegužpirkstīte, plankumainā dzegužpirkstīte, purva sūnene u.c.

Plašāka informācija:
Raits Čakstiņš
Dabas aizsardzības pārvaldes

Kurzemes reģionālās administrācijas
Dabas aizsardzības daļas vadītājs

Tālr.: 29494292, e-pasts: raits.cakstins@daba.gov.lv
www.daba.gov.lv