Piekrastes plānojums izstrādāts sadarbībā ar 17 piekrastes pašvaldībām, kā arī ar piekrastes pārvaldības jautājumiem saistītām institūcijām un organizācijām: Aizsardzības, Iekšlietu, Ekonomikas, Satiksmes, Zemkopības un Kultūras ministrijām, Dabas aizsardzības pārvaldi, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, AS „Latvijas valsts meži”, VAS „Latvijas valsts ceļi”, Rīgas un Kurzemes plānošanas reģioniem, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienību un Vides konsultatīvo padomi. Dažādo piekrastes pārvaldībā iesaistīto pušu sadarbības platforma ir Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupa, kas izveidota 2011. gadā. 

No 2015. gada 16. oktobra līdz 25. novembrim notika publiskā apspriešana Valsts ilgtermiņa tematiskā plānojuma Baltijas jūras piekrastei 1. redakcijai un Vides pārskata projektam. 

 

Publiskās apspriešanas laikā norisinājās reģionālās sanāksmes: 

  • 27. oktobrī plkst. 11.00 Liepājas pilsētas domē, Rožu iela 6, Liepāja; 
  • 28. oktobrī plkst. 11.00 Ventspils bibliotēkā, Akmeņu iela 2, Ventspils; 
  • 3. novembrī plkst. 11.00 Jūrmalas pilsētas domē, Jomas ielā 1/5, Jūrmala; 
  • 5. novembrī plkst. 16.00 Saulkrastu novada domē, Raiņa ielā 8, Saulkrastos. 

Kopumā publiskās apspriešanas laikā tika saņemti 234 rakstiski priekšlikumi un 28 priekšlikumi izteikti publiskās apspriešanas sanāksmju laikā, to kopsavilkums pieejams šeit. 

Informatīvs ziņojums par  Piekrastes plānojumu un tā stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējumu pieejams šeit. 

Ar Piekrastes plānojuma izstrādi saistītie pasākumi

2017. gada 12. decembrī Jūrmalā notika apvienotā Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības un Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas sanāksme, par ko plašāka informācija pieejama šeit. 

Piekrastes pašvaldību pārstāvju un Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas dalībnieku kopīgs pasākums par Baltijas jūras piekrastes attīstību norisinājies 2016. gada 15. decembrī, par ko plašāka informācija pieejama šeit. 

Piekrastes plānojuma projekta izstrādes publicitātes seminārs aizvadīts 2016. gada 18. februārī, par ko plašāka informācija pieejama šeit. 

Pēc publiskās apspriešanas precizēto Piekrastes plānojuma redakcija apspriesta Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas sanāksmē 2016. gada 19. janvārī, par ko plašāka informācija pieejama šeit. 

Piekrastes plānojuma 1. redakcijas publiskās apspriešanas laikā 2015. gada 22. oktobrī organizēta paplašināta Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas sanāksme, kurā piekrastes pašvaldību un ar piekrastes attīstību saistīto institūciju un organizāciju pārstāvji tika iepazīstināti ar plānojuma 1. redakciju un vides pārskata projektu, par ko plašāka informācija pieejama šeit. 

Plānojuma projekta izstrāde un piekrastes publiskās infrastruktūras tīkla attīstība  tika apspriesta  2015. gada 27. marta Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas sanāksmē, par ko plašāka informācija pieejama šeit. 

Plānojuma projekta stratēģiskās daļas izstrāde  tika apspriesta  2015. gada 8. maija Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas sanāksmē, par ko plašāka informācija pieejama šeit. 

Plānojuma projekta stratēģiskais ietvars tika apspriests  2015. gada 19. jūnija Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas sanāksmē, par ko plašāka informācija pieejama šeit. 

Logo

Piekrastes plānojuma projekta izstrādes iepirkums tika veikts Norvēģu finanšu instrumenta 2009.-2014. gada programmas Nr. LV07 „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” (Projekta Nr.4.3.-24/NFI/INP-002) 4. aktivitātes „Valsts ilgtermiņa tematiskā plānojuma izstrāde Baltijas jūras piekrastei” ietvaros. Aktuālā informācija par projekta Nr.4.3.-24/NFI/INP-002 īstenošanu atrodama šeit 
  

Informācija pēdējo reizi atjaunota 15.04.2024.