Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Publikācijas un pētījumiPētījumiPētījumi vides jomā
 
 
 
Pārtikas atkritumu mērīšana

Sākot ar Jauno 2020. gadu visās ES dalībvalstīs pēc vienotas metodoloģijas būs jāsniedz informācija par pārtikas atkritumu mērījumiem katrā pārtikas piegādes ķēdes posmā – primārā ražošana, pārstrāde un ražošana, pārtikas mazumtirdzniecība un citāda izplatīšana, restorāni un ēdināšanas pakalpojumi un mājsaimniecības. ES vienotā metodoloģija veido pamatu, lai savāktie dati būtu kvantitatīvi apkopojami un tie veidotu detalizētu pārskatu par pārtikas atkritumu daudzumu, kurā ir iekļauta arī informācija par visiem pārtikas atkritumu apsaimniekošanas galamērķiem.

Biedrība “Zaļā brīvība” Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārraudzībā ir izstrādājusi Pārtikas atkritumu mērīšanas rokasgrāmatu un to pielāgojusi uzņēmumu un mājsaimniecību vajadzībām. ]

Šī rokasgrāmata iepazīstina ar pārtikas atkritumu mērīšanas praktisko procesu: mērījumu veikšanu, iegūto datu uzskaiti un iesniegšanu saskaņā ar ES vienotajā metodoloģijā noteikto, un vispārīgo kontekstu pasaulē, Eiropā un Latvijā. 

Latvijas uzņēmumi un mājsaimniecības ir aicināti piedalīties šajā pilsoniski nozīmīgajā procesā, četras reizes gadā sniedzot informāciju par sev atbilstošajā pārtikas piegādes ķēdes posmā radītajiem pārtikas atkritumiem un pārpalikumiem. Nedēļas datu iesniegšanai ir izmantojama tiešsaistes uzskaites forma:

 Ērtākam ikdienas datu pierakstam var izmantot tabulu:

Datu vākšana par pārtikas atkritumu daudzumu Latvijā, to uzglabāšana un iesniegšana Eiropas Komisijā, kur tie tiks integrēti kopīga pārskata izveidošanai par situāciju pārtikas atkritumu jomā ES, tiek nodrošināta VARAM pārraudzībā.

Dalībnieku atlase pārtikas atkritumu un pārpalikumu mērījumu veikšanai un datu apkopošanai veicama pēc izstrādātā materiāla:

Pārtikas atkritumu un pārpalikumu uzskaite ir nozīmīga pārtikas atkritumu problemātikas izpratnei, apsaimniekošanas uzlabošanai, pārtikas atkritumu daudzuma mazināšanai un saskaņotas valsts un ES līmeņa politikas īstenošanai. Šie dati dos iespēju noskaidrot vispārīgo situāciju pārtikas atkritumu jomā un katrā pārtikas piegādes ķēdes posmā, un izstrādāt atbalsta stratēģijas pārtikas atkritumu dalītai šķirošanai un pārtikas atkritumu apjoma samazināšanai.

 

Ceļš uz atbildīgu pārtikas patēriņu un pārtikas atkritumu mazināšanu sākas jau šodien.
Izmantojiet iespēju piedalīties pārtikas atkritumu daudzuma kopējās situācijas noskaidrošanā Latvijā un iesniedziet sava uzņēmuma vai mājsaimniecības datus par pārtikas atkritumu mērījumiem!

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
04.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta