Drukāt
16.05.2006
Arī šogad palīdz zivīm Ķeguma ūdenskrātuvē
Jau tradicionāli Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes (VVD JIŪP) zivju inspektori sadarbībā ar Vides aizsardzības kluba Lielvārdes nodaļu maija sākumā Ķeguma ūdenskrātuvē izvietoja vairāk kā 100 mākslīgās nārsta ligzdas raudām un brekšiem, kas pagatavotas no egļu zariem. Neskatoties uz to, ka tikai pirms 10 dienām ligzdas tika ievietotas ūdenī, daļa no tām jau šobrīd ir pilnas ar ikriem.

Mākslīgo nārsta ligzdu izvietošana ūdens krātuvēs ar svārstīgu ūdens līmeni ir ļoti nozīmīgs pasākums, kas veicina zivju krājumu saglabāšanu un atražošanu. Šādas mākslīgas nārsta vietas nav atkarīgas no ūdens līmeņa svārstībām, tādejādi ikri nenokļūst virs ūdens un neizžūst. Valsts vides dienesta darbinieki un vides aktīvisti šādus pasākumus regulāri veic jau kopš 1995.gada un ar labiem rezultātiem. Šo gadu laikā ievērojami ir pieaudzis brekšu, kas ir Ķeguma enerģētiskās ūdenskrātuves galvenā apdzīvojošā suga, raudu un zandartu skaits.

Nārsta ligzdu izvietošana notiek Daugavas labajā krastā Lielvārdes lauku teritorijā, vietās kur iespējams pilnīgi nodrošināt projekta kontroli un uzraudzību. Upē vairāku kilometru garumā, vairākās rindās un dažādos dziļumos ir iegremdētas no dažādiem materiāliem, pamatā egļu zariem, izgatavotas zivju nārsta ligzdas.

Informāciju sagatavoja Valsts vides dienests.

Papildus informācija pa tālruni 7084226, 9295630

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 23.01.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/