Drukāt
14.05.2020
Saeima pieņem grozījumus Latgales reģionālās attīstības veicināšanai
Rīga 2020.gada 14.maijā – Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzītos likumprojektus “Grozījumi Latgales speciālās ekonomiskās zonas likumā” un "Grozījumi likumā "Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās"", kas paredz vairākus risinājumus Latgales speciālās ekonomiskās zonas darbības uzlabošanai.

Likumprojekti paredz pilnveidot atbalstu uzņēmējiem, kas pieejams Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā.  Latgales speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības var pretendēt uz tiešo nodokļu atvieglojumiem līdz pat 80% no uzņēmuma ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa. Līdz šiem nodokļu atvieglojumi bija pieejami par ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti par materiālajiem un nemateriālajiem ieguldījumiem.

Grozījumi paredz paplašināt atbalstu, kā arī iespēju kapitālsabiedrībām pretendēt arī uz tiešo nodokļu atvieglojumiem par ieguldījumiem algu izmaksās jaunās darba vietās:

Algu izmaksas par jaunizveidotajām darba vietām ietver bruto algu pirms nodokļu nomaksas un ir rēķināmas par divu gadu periodu, ietverot darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Jaunās darba vietas mazie vidējie uzņēmumi saglabā trīs gadus, lielie komersanti –  piecus gadus

Lai sekmētu nodarbinātības pieaugumu un ekonomisko aktivitāti Latgales reģionā, katru darba vietu kapitālsabiedrība nodrošinās ar nodarbināto, kura deklarētā dzīvesvieta ir Latgales plānošanas reģionā.

Vienlaicīgi kapitālsabiedrībām speciālajās ekonomiskajās zonās un brīvostās, kuru darbība nav saistīta ar enerģijas kā produkta ražošanu un tirdzniecību, ir atbalstīta enerģijas ražojošo iekārtu izmaksu ietveršana ieguldījumu aprēķinā, atbilstoši Eiropas Komisijas sniegtajam skaidrojumam.

Savukārt, ņemot vērā straujo informācijas tehnoloģiju jomu attīstību un nozīmi Latvijas tautsaimniecībā, turpmāk kapitālsabiedrībām speciālajās ekonomiskajās zonās un brīvostās varēs piešķirt atbalstu arī par ieguldījumiem informācijas tehnoloģiju programmatūrā.

Papildu informācija:

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533, 
e-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 01.06.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/