Drukāt
17.12.2019
Ministrijas pārstāvji tiksies ar Mālpils novada iedzīvotājiem
Trešdien, 18.decembrī, plkst. 17.00 Mālpilī, Mālpils kultūras centrā, norisināsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieka pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madara Lasmaņa tikšanās ar iedzīvotājiem, lai diskutētu par administratīvi teritoriālo reformu.

Tikšanās laikā ministrijas pārstāvji klātesošos informēs par pašvaldību reformas mērķiem un sagaidāmajiem sabiedrības ieguvumiem, kā arī diskusijas daļā uzklausīs iedzīvotāju viedokli un atbildēs uz jautājumiem par saistībā ar reformas norisi, pieejamajiem pakalpojumiem un jaunveidojamā novada teritorijas attīstības perspektīvām.

Administratīvi teritoriālā reforma paredz izveidot apvienoto Siguldas novadu, tajā apvienojot Mālpils, Inčukalna, Krimuldas un Siguldas novadus. Piedāvātajā 39 pašvaldību modelī jaunveidojamais Siguldas novads pēc platības būtu 29.lielākais valstī (1030 km2). Savukārt pēc iedzīvotāju skaita ar vairāk nekā 30 tūkst. iedzīvotāju novads atbilstu vidējam novadam valstī, ieņemot 19.vietu. Vērtējot pēc ekonomiskās izaugsmes, apvienotais Siguldas novads izveidotos ļoti spēcīgs, pievienotās vērtības apjomam sasniedzot 126,5 milj. EUR, bet, rēķinot pievienoto vērtību uz 1 iedzīvotāju – 3,8 tūkst. EUR.

Diskusiju būs iespējams vērot arī tiešraidē sociālo tīklu vietnē Facebook VARAMLatvija un Latvijas Avīze profilos, kā arī VARAM mājaslapā būs pieejams video ieraksts pēc tikšanās.

Informācijai par turpmākajām ministra un ministrijas pārstāvju vizītēm reģionos aicinām sekot līdzi ministrijas mājaslapas sadaļā “Administratīvi teritoriālā reforma”. Iedzīvotājiem ir iespēja savus jautājumus un viedokli izteikt arī ikdienā, gan zvanot uz reformas zvanu centru pa tālruni 68 806 999, gan elektroniski, rakstot uz e-pastu reforma@varam.gov.lv.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, 20200305
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

 

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 02.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/