Drukāt
09.12.2019
Blīdenes pagasts saņem atzinību no VARAM par digitālo prasmju apgūšanu
Brocēnu novada Blīdenes pagasts saņēmis īpašu atzinību no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” par digitālo prasmju apgūšanu un aktīvu iesaistīšanas programmas aktivitātēs. Blīdenes pagasts tika atzīst aktīvāko un zinošāko akcijas “Dienas bez rindām” laikā notikušajā interaktīvajā viktorīnā “Dari digitāli!”. 

Pateicību par aktīvo līdzdalību viktorīnā un lieliskajiem rezultātiem Blīdenes pagastam pasniedza VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, novēlot arī turpmāk pagasta iedzīvotājiem izmantot valsts piedāvātās digitālās iespējas – e-pakalpojumus, e-parakstu un citus r\īkus, kas var palīdzēt dažādas dzīves situācijas risināt digitāli.

“Blīdenes pagasts ir apliecinājums tam, ka e-pakalpojumi ir pieejami jebkur un ikviens var tos izmantot, neatkarīgi no savas atrašanās vietas. Ja nereti dzirdam pārmetumus, ka valsts un pašvaldību iestādes koncentrējas lielajās pilsētās, uz kurām ir grūti nokļūt, tad e-pakalpojumi “nojauc” barjeras un dod mums iespēju sev nepieciešamos pakalpojumus saņemt mājās, bibliotēkā, jebkurā tuvākajā vietā, kur pieejams dators un internets, netērējot laiku ceļam līdz iestādei,” sacīja A.T. Plešs. Viņš arī atgādināja, ka pašlaik portālā Latvija.lv pieejami vairāk nekā 700 dažādi valsts un pašvaldību pakalpojumi ikvienai dzīves situācijai. “Ar pārliecību varam teikt, ka Latvija jau ir digitāla, mums atliek vien izmantot dotās iespējas!”


Ministrijas pasniegto atzinības rakstu papildināja muzikāls priekšnesums un pieredzes stāsts, ko  sniedza mūziķe Māra Upmane – Holšteina, kura ir bijusi arī programmas “Mana Latvijas. Dari digitāli!” vēstnese. Viņa ne tikai priecēja ar mūziku, bet arī stāstīja savu pieredzi e-pakalpojumu lietošanā, īpaši laikā, kad ģimenē piedzima bērni un bija nepieciešams kārtot dažādus pabalstus.

Iniciatīvas “Dienas bez rindām” mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē. Šogad akcija noritēja no 30.septembra līdz 4.oktobrim. Šajā laikā alsts un pašvaldību iestādēs un bibliotēkās vērās vairāk nekā 5000 iedzīvotāju, no tiem 67% saņēma konsultācijas tieši par dažādu e-pakalpojumu izmantošanu.

“Dienas bez rindām” laikā pirmo reizi tika rīkota interaktīva viktorīna, kurā varēja piedalīties ikviens interesents. Atbildot uz jautājumiem par dažādiem valsts piedāvātajiem digitālajiem risinājumiem, dalībnieki gan pārbaudīja savas zināšanas, gan ieguva informāciju par e-pakalpojumiem. Viktorīnas mērķis bija ne tikai izglītot iedzīvotājus par e-pakalpojumiem, bet arī noskaidrot e-lietās erudītāko Latvijas apdzīvoto vietu vai iestādi. Apkopojot rezultātus, par aktīvāko un zinošāko tika atzīts Blīdenes pagasts. Viktorīnā piedalījās gan bibliotēkas, gan pagasta pārvaldes apmeklētāji, kā arī liels skaits pamatskolas skolēnu.

Arī šodien pasākuma laikā ikviens klātesošais varēja pārbaudīt un atsvaidzināt savas zināšanas, piedaloties viktorīnā par e-pakalpojumiem. Klātesošie ar lielu azartu atbildēja uz jautājumiem, sacenšoties par digitālā blīdenieša “titulu”.

Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv


Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/. 


Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 17.02.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/