Drukāt
Ministrs Juris Pūce tiksies ar Rūjienas novada iedzīvotājiem

Rīgā, 2019. gada 5. decembrī – Piektdien, 6. decembrī, plkst. 17.00  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce tiksies ar Rūjienas novada iedzīvotājiem, lai diskutētu par administratīvi teritoriālo reformu un Rūjienas novada nākotni saistībā ar to. Tikšanās notiks Rūjienas kultūras namā, Upes ielā 9. Tās organizatori ir Rūjienas iedzīvotāju pārstāvji.

Tikšanās laikā ministrs ar klātesošajiem diskutēs par pašvaldību reformas mērķiem un sagaidāmajiem sabiedrības ieguvumiem, kā arī uzklausīs novada iedzīvotāju viedokli un atbildēs uz jautājumiem saistībā ar reformas norisi, pieejamajiem pakalpojumiem un Rūjienas novada nākotni, tai skaitā skaidrojot ministrijas argumentus piedāvājumam apvienot Rūjienas novadu ar Naukšēnu, Valkas un Strenču novadiem, veidojot apvienoto Valkas novadu.

Pašvaldību reformas sabiedriskās apspriešanas ietvaros oficiālās konsultācijas ar novadu vietvarām norisinājās no maija līdz augustam, kuru laikā ministrs kopā ar ministrijas pārstāvjiem un piesaistītajiem ekspertiem tikās ar 947 deputātiem no 114 pašvaldībām. Ar Rūjienas novada deputātiem ministrs tikās šī gada 26. jūlijā Valkā.

Administratīvi teritoriālā reforma, kas ir VARAM atbildībā, ir viena no valdības prioritārajām reformām. Saeimā izskatīšanai ir nodots likumprojekts, kas piedāvā īstenot reformu visu Latvijas iedzīvotāju interesēs, nodrošinot kvalitatīvus pakalpojumus un mazinot starp pašvaldībām pastāvošo nevienlīdzību. Saeima 7. novembrī 1. lasījumā atbalstīja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu, paredzot virzību uz 39 pašvaldību izveidošanu esošo 119 vietā. Šobrīd likumprojektu turpina vētīt Saeimas speciālā Administratīvi teritoriālās reformas komisija.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, 20200305
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 02.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/