Drukāt
02.12.2019
VARAM organizē ekspertu semināru “Kā pārvaldīt publiskas kapitālsabiedrības?”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Pārresoru koordinācijas centru (PKC), Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), NASDAQ, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūtu (BIGC) šā gada 4.decembrī organizē ekspertu semināru par publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību labu pārvaldību. Semināra ievadvārdus teiks vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!), uzsverot, ka ārpus normatīvā regulējuma svarīga ir praktiskā rīcība un aktivitātes, lai būtu iespējams ieviest labākas pārvaldības principus valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās, novērtēt izmaiņas uzraudzības sistēmā un diskusijās ar ekspertiem meklēt labākos sadarbības veidus.

Pasākuma mērķis ir analizēt jautājumus, kas saistīti ar publisko personu kapitālsabiedrību pārvaldību, apskatīt vairākus piemērus, kas veicinātu sagatavošanos likuma grozījumiem “Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā”, kas stāsies spēkā 2020.gada 1.janvārī. Semināra centrālie temati būs: kapitālsabiedrību turpmāka pārraudzība, labas pārvaldības ieguvumi uzņēmumiem, likuma grozījumu mērķis un citi. Tāpat ekspertu diskusiju ietvaros tiks apskatīti arī tādi temati kā Altum obligāciju izsniegšana, kā arī tas vai un kādā veidā, piemēram, “Rīgas satiksme” varētu tikt transformēta par biržā kotētu uzņēmumu.

Kā eksperti seminārā un paneļdiskusijās piedalīsies Vladislavs Vesperis (PKC), Andris Grafs (BIGC), Edvīns Balševics (VARAM), Daniels Pavļuts (AP!), Daiga Auziņa – Melalksne (NASDAQ) Eīna Salava (Altum). Diskusiju vadīs Jānis Endziņš (LTRK).

Dotācijas “Rīgas Satiksmei”, nesaimnieciskums un iedzīvotāju uzkrājumu zaudēšana “Rīgas namu pārvaldniekā”, Valsts kontroles ziņojumi par kapitālsabiedrību darbības necaurspīdīgumu, funkciju pārklāšanos un neefektīvu darbību, liecina par pārvaldes un efektivitātes problēmām publiskas personas kapitālsabiedrībās.

Seminārā piedalīties aicināti pašvaldību pārstāvji, kā arī Saeimas atbildīgo komisiju deputāti un mediju pārstāvji.

Dalību seminārā var pieteikt šeit.

Dienas kārtība pieejama šeit.

Seminārs notiks: 2019.gada 4.decembrī, plkst. 11:00, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Peldu ielā 25, Rīgā, 409.kab.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, 20200305
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 14.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/