Drukāt
27.11.2019
Lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu Rīgā
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) gatavo Ministru kabineta rīkojuma projektu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, lai iedzīvotājiem tiktu nodrošināta sadzīves atkritumu apsaimniekošana arī pēc 2019.gada 11.decembra, kad beigsies pašlaik valdības izsludinātā ārkārtējā situācija Rīgā.

Pamatojoties uz faktu, ka līdz ārkārtējās situācijas beigām ir palikušas tikai divas nedēļas (2019.gada 11.decembris), un Rīgas dome (RD) šajā periodā nav veikusi nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu jautājuma sakārtošanu, VARAM ir sagatavojusi Ministru kabineta rīkojuma projektu, kas paredz pagarināt ārkārtējo situāciju Rīgas teritorijā līdz 2020.gada 11.martam. Plānots, ka Ministru kabinets par šo jautājumu lems 3.decembrī.

Ārkārtējo situāciju nepieciešams pagarināt, lai iedzīvotājiem un komersantiem nodrošinātu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nepārtrauktību, ņemot vērā faktu, ka pēc 11.decembra, kad beigsies pagaidu noregulējums, RD izvēlētajiem sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem par pakalpojuma sniegšanu nebūs spēkā esošu līgumu ar atkritumu radītajiem un valdītājiem. Arī tad, ja RD sarunu procedūras ceļā ir vienojusies ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem par sadzīves atkritumu savākšanas pakalpojumu turpināšanu, nav iespējams periodā līdz 11.decembrim noslēgt līgumus ar iedzīvotājiem un komersantiem. Savukārt ārkārtējās situācijas apstākļos domes izvēlētajiem sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem būs tiesības sniegt pakalpojumu iedzīvotājiem un komersantiem, bet pakalpojumu saņēmējiem būs pienākums par tiem norēķināties.

Atgādinām, ka RD nav izpildījusi iepriekšējā periodā noteiktās prasības izvēlēties atkritumu pakalpojumu sniedzējus publiskā iepirkuma procedūrā. Tāpat RD nav pieņēmusi jaunus saistošos noteikumus, kas nosaka atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, nodrošinot to atbilstību pašreizējam normatīvajam regulējumam.

Likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” 5. panta trešā daļa nosaka, ka Ministru kabinetam ir tiesības, ja nepieciešams, vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 14.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/