Drukāt
07.11.2019
Viedā centralizētās siltumapgādes tīklu modelēšana – izaicinājumi un iespējas
Eiropā un Latvijā viens no galvenajiem enerģētikas plānošanas jautājumiem ir par centralizētajām apkures un dzesēšanas sistēmām. Viedo pilsētu koncepts ir aktualizējis šo tendenci un šobrīd Eiropā ir diezgan daudz projektu, kas sniedz praktisku pieredzi, kā izvērtēt jaunus siltumapgādes risinājumus zema oglekļa dioksīda emisiju infrastruktūrai un pakalpojumiem.
Kamēr klimata pārmaiņu samazināšanas mērķi dažādos vadības līmeņos prasa paaugstināt energoefektivitāti un lielāku atjaunojamo energoresursu izmantošanu siltumapgādes jomā, un viedo pilsētu piemēri, šķiet, piedāvā pārbaudītus tehniskos risinājumus to ieviešanai, jebkurā gadījumā izmaksas un ieguvumi ir jāanalizē, un, iespējams, jāplāno citādi, lai nodrošinātu, ka šos risinājumus varam atļauties finansiāli, lai arī citi vēlētos tos atkārtot un izmantot.

THERMOS modelēšanas programmatūra, kas šobrīd ir gandrīz pabeigta, domāta tām pašvaldībām un to siltumapgādes uzņēmumiem, kas vēlas spert soli tālāk viedas pilsētās virzienā – vieda siltumapgādes tīklu modelēšana (pirms tehniskā projekta izstrādes). Plānots, ka THERMOS programmatūra ļaus pašvaldībām, siltumapgādes uzņēmumiem, u. c. veikt ātrāku, efektīvāku un izmaksu ziņā lētāku siltumapgādes sistēmas plānošanu. Aicinām iepazīties ar inovatīvo THERMOS programmatūru! Pasākums ir bez maksas. Aicinām reģistrēties pasākumam, aizpildot reģistrēšanās anketu līdz 2019. gada 8. novembrim.

Aija Zučika
Projektu vadītāja
SIA "Vides investīciju fonds"
Eksporta iela 5 Rīga, LV - 1010
Tālr. 67 845 111; 28307589
www.lvif.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 09.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/