Drukāt
24.10.2019
VARAM piedalīsies Ziemeļvalstu un Baltijas valstu konferencē par drošu, ilgtspējīgu un digitālu Eiropu

2019.gada 25.oktobrī, Īrijā, notiks Ziemeļvalstu un Baltijas valstu (NB8) konference, kurā tiks  apskatīti jauni drošības izaicinājumi, digitālā programma, ilgtspējīga ekonomika un iespējas paplašināt plašākus politiskos, kultūras, sociālos un vides sakarus starp Īriju un NB8 valstīm.

Latvija ierindojusies ceturtajā vietā kā valsts ar visaugstāko brieduma pakāpi e-pārvaldes jomā, secināts Eiropas Komisijas ikgadējā e-pārvaldes pētījumā (eGovernment Benchmark), kurā vērtē informācijas komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu valsts pārvaldē Eiropas Savienībā.

Konferencē Latviju pārstāvēs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks digitālās dienaskārtības jautājumos Rolands Strazdiņš un uzstāsies ar prezentāciju “Digitālā transformācija - platforma inovācijām valsts sektorā”.

Ministra padomnieks norāda: “Latvija ir digitāli attīstīta ar vienu no efektīvākajām interneta infrastruktūrām Eiropā, aktīvu jaunuzņēmumu vidi, augošu IT industriju un digitāli aktīvu sabiedrību. Valsts pārvalde pēdējā desmitgadē ir mērķtiecīgi veikusi digitālo transformāciju, attīstot un pilnveidojot, piemēram, oficiālo e-adresi un Atvērtos datus, kā arī apmācot ar digitālām prasmēm ne tikai ierēdņus, bet arī bibliotekārus un skolotājus.“

Prezentācijas laikā tiks iezīmēti šādi temati – Latvijas pieredze pārvaldes digitālajā transformācijā, uzsverot īstenotās reformas valsts pakalpojumu sistēmas sakārtošanā un pakalpojumu digitalizācijā, valsts stratēģisko fokusu un panākto progresu atvērto datu jomā un uz datiem balstītu inovāciju attīstībā valstij cieši sadarbojoties ar akadēmisko un privāto sektoru.

NB8 (Nordic – Baltic Eight) formātā ietilpst Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija. Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība ir ļoti cieša jau kopš paša 1990. gadu sākuma, kad aktīvs bija N5+B3 ietvars, kas 2007. gadā pārtapa par NB8 formātu. No 2008. gada Baltijas valstis uz līdztiesīgiem pamatiem ir iesaistījušās NB8 sadarbības koordinēšanā. Šajā ietvarā notiek regulāras parlamentāriešu, premjerministru, ministru, valsts sekretāru, ārlietu ministriju politisko direktoru tikšanās, kā arī ekspertu konsultācijas, kad tiek pārrunāti aktuāli dažādu jomu reģionālās sadarbības un starptautiskās dienaskārtības jautājumi.

2010. gadā Latvija pirmo reizi pildīja NB8 ārlietu ministriju sadarbības koordinatora funkcijas.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533
prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 14.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/