Drukāt
03.10.2019
VARAM aicina uz semināriem par zaļā iepirkuma piemērošanu publiskajos iepirkumos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizē vairākus seminārus, kuros analizēs līdzšinējo zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) piemērošanas pieredzi un diskutēs par nepieciešamajiem normatīvā regulējuma vienkāršošanas un metodiskā atbalsta uzlabojumiem pārskatot 2017. gadā pieņemtos Ministru kabineta noteikumus Nr. 353 “Prasības zaļajam publiskajam iepirkumam un to piemērošanas kārtība”.

Semināros padziļināti tiks apskatītas nozīmīgākās un kompleksākās nozares: ceļu būve, āra sporta laukumi, āra apgaismojums, pārtika un ēdināšanas pakalpojumi, mēbeles, tekstilpreces un tīrīšanas līdzekļi, būvniecība un iekštelpu apgaismojums. Semināru pirmajā daļā plānots, ka pieredzes stāstos dalīsies politikas veidotāji, nozaru eksperti, pasūtītāji. Semināra otrajā daļā semināru dalībnieki veiks ZPI kritēriju integrēšanu iepirkumu dokumentācijā, lai veicinātu savstarpēju dalīšanos ar zināšanām un pārskatītu ZPI kritērijus.

Plānoti šādi semināri par ZPI piemērošanu:

  • 15.oktobris – Zaļā iepirkuma piemērošana ceļu būves, āra sporta laukumu un āra apgaismojuma iepirkumiem. Norises vieta: Jūrmalas kultūras nams, Jomas iela 35, Jūrmala;
  • 23.oktobris – Zaļā iepirkuma piemērošana pārtikas iegādes un ēdināšanas pakalpojumu iepirkumiem. Norises vieta: Siguldas kultūras centrs – Siguldas devons, Pils iela 10, Sigulda;
  • 29. oktobris – Zaļā iepirkuma piemērošana mēbeļu, tekstilpreču un tīrīšanas līdzekļu iepirkumiem. Norises vieta: Olaine, Olaines 1.vidusskolas konferenču zāle, Zeiferta iela 4, Olaine.
  • 5. novembris – Zaļā iepirkuma piemērošana būvniecības un iekštelpu apgaismojuma iepirkumiem. Norises vieta: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, 409.telpa, Peldu iela 25, Rīga.

Katrā seminārā tiks skatītas dažādas tēmas, līdz ar to aicinām pieteikties uz Jums interesējošiem semināriem.

Ikviens interesents var piedalīties semināros bez maksas, reģistrējoties šajās saitēs: 

ZPI ir process, kura ietvaros valsts un pašvaldības iestādes cenšas iepirkt preces un pakalpojumus ar iespējami mazāku ietekmi uz vidi, ņemot vērā dzīves cikla izmaksas produktiem vai pakalpojumiem, kas samazina ietekmi uz vidi, veicina sociālus uzlabojumus un panāk ietaupījumus budžetā. 

Latvijā publiskais iepirkums veido ~17% no iekšzemes kopprodukta. ZPI ir viens no Eiropas Savienības vides, klimata un enerģijas politikas prioritārajiem instrumentiem, un vides nosacījumu iekļaušana iepirkumu specifikācijās kļūst prioritārs uzdevums arī Latvijā. Lai iegūtu papildu informāciju par ZPI, aicinām apmeklēt VARAM tīmekļa vietni. 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu: zpi@varam.gov.lv 

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 30.05.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/