Drukāt
20.09.2019
VARAM: Noskaidroti Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 Eiropas balvas pretendenti – Gulbene un Liepāja
2019.gada, 19. septembrī, Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 centrālajā pasākumā Valmierā tika apgalvoti nacionālā Mobilitātes nedēļas 2019 dalībnieki – pilsētas, pašvaldības, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, kā arī paziņotas pilsētas, kuras izvirzītas tālāk uz Eiropas līmeņa apgalvojumu “European Mobility Week Award”.

Šogad nominācijas ieguva divas pilsētas, kas visplašāk īstenojušas aktivitātes visās trīs konkursa kategorijās: veidotas aktivitātes Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 ietvaros, organizēta “Diena bez auto”, kā arī veitki paliekoši risinājumi infranstruktūras uzlabošanai un vides pieejamības veicināšanai visa gada garumā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai izvērtējot visus iesniegtos pieteikumus, nominācijas Eiropas Mobilitātes nedēļas balva ieguva Gulbene un Liepāja. Gulbenē īstenota plaša Eiropas Mobilitātes nedēļai veltīta programma – kājāmgājēju drošības pasākumi, orientēšanās sacensības, videi draudzīgu transporta līdzekļu prezentācijas, velobrauciens, nūjošanas pasākums, kā arī “Diena bez auto”, savukārt Liepāja visas nedēļas garumā aicina doties pastaigās ar gidu, sveiks riteņbraucējus “Ar velo uz darbu” dienā un “Diena bez auto” akcijas ietvaros rīkos jauna tūrisma objekta – redāna – atklāšanu ar velobraucienu un muzikāliem priekšnesumiem.

Eiropas Mobilitātes nedēļā piedalījās arī Salas novada, Priekuļu novada, Ādažu novada, Burtnieku novada, Ķekavas novada, Pļaviņu novada un Brocēnu novada pašvaldības, kā arī Valmiera, Nereta, Limbaži, Alsunga, Smiltene, Ogre, Jēkabpils, Daugavpils, Priekule Talsi un Sigulda. Tāpat uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas: VAS “Latvijas Pasts”, AS “Swedbank”, SIA “Ventspils Naftas termināls”, SIA “Liepājas RAS”, AS “Sadales tīkls”, Vidzemes Augstskola, private pamatskola “Zaļā skola”, digital aģentūra “Wunder”, aktīvā tūrisma centrs “Eži”, AAS “Balta”, velo risinājumu veidotāji “Velosolutions”, AS “Ergo”, AS “Cēsu alus”, t/c “Alfa”, vitruālā studija “Urga”, t/c “Spice”; kā arī organizācijas – “Baltijas Vides forums” kopā ar “Latvijas Riteņbraucēju asociāciju”.

Eiropas Mobilitātes nedēļa 2019 ir nacionālais konkurss, kuru koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), tajā var piedalīties pašvaldības, nevalstiskās organizācijas un uzņēmumi. Dalībniekiem ir iespēja pretendēt arī uz Eiropas līmeņa atzinību “European Mobility Week Award” konkursā, īstenojot pasākumus un reģistrējot tos tiešsaistē. 2018. gadā EMN Nacionālajā konkursā piedalījās 27 pilsētas, pašvaldības un organizācijas, bet Eiropas līmeņa konkursam tika virzītas divas – Sigulda un Liepāja.

Kopš pirmsākumiem 2002. gadā Eiropas Mobilitātes nedēļas popularitāte ir pakāpeniski augusi gan Eiropā, gan citur pasaulē. Eiropas Komisija mobilitātes jomā ir izvirzījusi divus ambiciozus mērķus – līdz 2030. gadam pāriet uz bezizmešu transporta līdzekļiem pilsētu centrā, un līdz 2050. gadam pilsētās pilnībā atteikties no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem

nformāciju sagatavoja:
Sanita Kacuba
e-pasts: sanita@grizzlyriga.lv
tālr. nr.: +371 29387463

Papildu informācija:
Ieva Upīte
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
sabiedrisko attiecību nodaļa
e-pasts: ieva.upite@varam.gov.lv 
67026418

 

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 07.04.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/