Drukāt
03.09.2019
Pūce ar Burovu pārrunās pašvaldības gatavību iespējamajai krīzei atkritumu apsaimniekošanā
Trešdien, 4.septembrī, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) tiksies ar Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu (GKR), lai pārrunātu Rīgā radušos situāciju par nekārtībām atkritumu apsaimniekošanas sistēmā.

Tikšanās notiks plkst.9:00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstība ministrijā (Peldu ielā 25, 3.stāvā). Pēc tikšanās ministrs sniegs komentāru plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. 

Plašsaziņu pārstāvjus aicinām pieteikt dalību, sazinoties ar VARAM sabiedrisko attiecību nodaļu: prese@varam.gov.lv

Ministrs Juris Pūce: “Pēc 15.septembra atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā var iestāties ārkārtas situācija, tāpēc sarunā ar Rīgas mēru vēlos pārliecināties, ka pašvaldība tai gatavojas, ka ir izstrādāts pārdomāts krīzes plāns par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu un nodrošināšanu pilsētā pēc 15.septembra, un klātienē šo plānu pārrunāt.”

29.augustā Pūce pieprasīja Burovam septiņu dienu laikā sniegt paskaidrojumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu galvaspilsētā situācijā, kad dome joprojām nav pieņēmusi saistošos noteikumus, bet publiski izskanējušas ziņas, ka Konkurences padome varētu apturēt ar A/S “Tīrīga” noslēgto privātās publiskās partnerības līguma darbību.

Tāpat, atbilstoši pašvaldības izstrādātajam un ministrijā iesniegtajam krīzes plānam, ministrs aicināja nekavējoties nodrošināt Rīgas iedzīvotājiem objektīvu un pilnvērtīgu informāciju par atkritumu apsaimniekošanas līgumu slēgšanu ar A/S “Tīrīga” situācijā, kad pašvaldība nav izdevusi jaunus saistošos noteikumus, tādējādi radot pamatotus jautājumus par šādas rīcības likumību.

 

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 19.02.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/