Drukāt
27.08.2019
VARAM aicina uz diskusiju par nākotnes pašvaldībām un informēs par pētījumiem

Trešdien, 28.augustā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) administratīvi teritoriālās reformas ietvaros rīko diskusiju par nākotnes pašvaldībām, kur informēs par vairāku ekspertu pētījumu starprezultātiem, kuru dati izmantoti ministrijas sagatavotā administratīvi teritoriālā iedalījuma projekta izstrādē.

Diskusija norisināsies konferenču centrā “Citadele”, Republikas laukumā 2A, Rīgā.

Plkst. 12.00 to ar uzrunu atklās ministrs Juris Pūce. Tālāk ar neatkarīgo diskusijas materiālu “Kas nosaka Latvijas pašvaldību budžeta atšķirības?” iepazīstinās Latvijas Bankas ekonomists Uldis Rutkaste, un par saviem pētījumiem pastāstīs SIA “Karšu izdevniecība “Jāņa sēta”” ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs un Latvijas Universitātes profesors ekonomists Gundars Bērziņš.

Pēc ziņojumiem paredzēta diskusija par nākotnes pašvaldību, to vadīs žurnālists Aidis Tomsons. Atbildot uz jautājumu, kāda ir nākotnes pašvaldība: tā ir labi finansēta, efektīva un pieejama, tajā iedzīvotāju dzīves kvalitāte ir nemainīgi augsta neatkarīgi no dzīvesvietas, un atbalsts uzņēmējdarbībai ir pietiekams tālākas pašvaldības attīstības nodrošināšanai.

Lai apmeklētu diskusiju, lūgums pieteikt savu dalību līdz 27.augustam plkst. 16.00, izmantojot reģistrācijas saites:

  • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām reģistrēties šeit>>>
  • citus interesentus aicinām reģistrēties šeit>>>

Šā gada 21.martā Saeima pieņēma vienbalsīgu lēmumu īstenot vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu. Ministru kabinets 14.maijā apstiprināja Informatīvo ziņojumu “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”, dodot mandātu VARAM organizēt konsultācijas ar pašvaldībām par valdības piedāvāto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli. Laika posmā no 27.maija līdz 2.augustam ministrs tikās ar visām 114 pašvaldībām, kuras skar reforma.

13.augustā VARAM nosūtīja saskaņošanai konceptuālo ziņojumu “Par administratīvi teritoriālo iedalījumu”, savukārt ceturtdien, 29.augustā, Valsts sekretāru sanāksmē tiks izsludināts likumprojekts “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”.


Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533 prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 05.06.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/