Drukāt
21.08.2019
VARAM rīko diskusiju par nākotnes pašvaldībām
Šī gada 28.augustā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) administratīvi teritoriālās reformas ietvaros rīko diskusiju par nākotnes pašvaldībām, kurā informēs par reformā izmantoto pētījumu starprezultātiem.

Aicinām medijus piedalīties starpziņojuma prezentācijas pasākumā, kas norisināsies konferenču centrā “Citadele”, Republikas laukumā 2A, Rīgā. Pasākuma atklāšana ar ministra Jura Pūces uzrunu sāksies plkst. 12:00.

Lūdzam plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus pieteikt savu dalību līdz 27.augustam plkst. 12.00 šeit.

Pasākuma mērķis ir informēt par pētījumu, kas tostarp izmantoti ministrijas sagatavotā administratīvi teritoriālā iedalījuma projekta izstrādē, starprezultātiem. Ar ziņojumiem uzstāsies Latvijas Universitātes un SIA “Karšu izdevniecība “Jāņa sēta”” pētnieki, kā arī par savu neatkarīgo diskusiju materiālu “Kas nosaka Latvijas pašvaldību budžeta atšķirības?” informēs Latvijas Bankas pārstāvis. Diskusijas noslēguma daļā paredzēta pētnieku diskusija ar auditorijas iesaisti.

Atbildot uz jautājumu, kāda ir nākotnes pašvaldība: tā ir labi finansēta, efektīva un pieejama, iedzīvotāju dzīves kvalitāte ir nemainīgi augsta neatkarīgi no dzīvesvietas, atbalsts uzņēmējdarbībai ir pietiekams attīstības nodrošināšanai.

Dienas kārtība:
Plkst.11:30 – 12:00     apmeklētāju reģistrācija, kafija
Plkst.12:00 – 12:05      pasākuma atklāšana – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces uzruna
Plkst.12:05 - 12:20      Latvijas Bankas ekonomists Uldis Rutkaste
Plkst.12:20 – 12:35      SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” pārstāvis, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs
Plkst.12:35 – 12:50      Latvijas Universitātes profesors, ekonomists Gundars Bērziņš
Plkst.12:50 – 14:20      pētnieku diskusija ar auditorijas iesaisti; moderators – Aidis Tomsons
Plkst.14:20 – 14:30      ministra Juris Pūces noslēguma uzruna.

Šā gada 21.martā Saeima pieņēma vienbalsīgu lēmumu īstenot vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu. Ministru kabinets 14.maijā apstiprināja Informatīvo ziņojumu “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”, dodot mandātu VARAM organizēt konsultācijas ar pašvaldībām par valdības piedāvāto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli. Laika posmā no 27.maija līdz 2.augustam ministrs tikās ar visām 114 pašvaldībām, kuras skar reforma.

12.augustā ir nosūtīts saskaņošanai konceptuālais ziņojums “Par administratīvi teritoriālo iedalījumu”, septembra sākumā to virzīs izskatīšanai Ministru kabinetā. Pēc tam tiks sagatavots likumprojekts, ko paredzēts iesniegt Saeimā līdz šā gada decembrim.

Pasākumā ir aicināti piedalīties pašvaldību pārstāvji un ministrijas sociālie partneri.


Papildu informācija medijiem:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533 prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 02.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/