Drukāt
03.06.2019
Iniciatīvas “Strādā jebkur!” laikā VARAM aicina izmantot valsts radītās e-iespējas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau piekto gadu piedalījās iniciatīvā “Strādā jebkur!”, kas 31. maijā notika Cēsīs, ar mērķi sabiedrības, uzņēmēju, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju vidū popularizēt elastīgu darba stilu un valsts pārvaldes jauno saziņas rīku ar valsts un pašvaldību iestādēm - e-adresi.

“Strādā jebkur!” dienas laikā ikviens interesents tika aicināts doties īpašā piedzīvojumā ar vilcienu uz Cēsīm, lai izprastu, kā elastīgs darba laiks un digitalizācija veicina sadarbību, iedvesmo un ļauj mācīties vienam no otra.

Paneļdiskusijā “Kā katrs no mums var pilnveidoties digitālajā transformācijā” ar viedokli dalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis: “Digitālā transformācija sākas ar sevi pašu. Latvijā jau pašlaik ir divu veidu iedzīvotāji – vecmodīgie cilvēki, kuriem joprojām ir tikai pase un viņi visu dara klātienē, papīra formā, un modernie cilvēki, kuriem ir eID karte, e-paraksts un e-adrese. Tas nozīmē, ka liela daļa cilvēku ir padarījuši ērtāku savu ikdienu un formalitāšu kārtošanu. Tādēļ ir būtiski pastāvīgi pilnveidot  ikkatra mūsu valsts iedzīvotāja  e-prasmes, kas veicina gan ikdienas digitālo risinājumu, gan valsts pārvaldes risinājumu izmantošanu, kā arī sekmē atbildīgu un drošu digitālās vides izmantošanu.”

Klātesošajiem gan vilciena vagonā, gan pasākuma laikā Cēsīs bija iespējas uzzināt, kas ir e-adrese jeb personas digitālā pastkastīte, iepazīt e-adreses izmantošanas priekšrocības, kā arī uzzināt kādus risinājumus ir nodrošinājusi valsts (personas apliecība (eID karte), e-adrese un e-pakalpojumi, lai gan iedzīvotājam, gan uzņēmējam būtu iespēja strādāt un ikdienu pavadīt neatkarīgi no savas fiziskās atrašanās vietās.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 21.11.2019
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/