Drukāt
21.03.2019
Deputāti konceptuāli atbalsta ideju atcelt nodokļa atbrīvojumu vienreizlietojamiem plastmasas galda traukiem un piederumiem
Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kurā paredzēts atcelt dabas resursu nodokļa atbrīvojumu vienreizlietojamiem plastmasas galda traukiem un piederumiem.

Plānotās izmaiņas nosaka, ka atbrīvojums no dabas resursu nodokļa samaksas vairs netiks piemērotas. 2017.gadā iemaksātais dabas resursa nodoklis par vienreizlietojamiem galda traukiem un piederumiem bijis 78 450 eiro.

Komersantiem, kuri ir atbrīvoti no nodokļa samaksas jāsedz izmaksas par izlietotā iepakojuma un vienreizlietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanu kā arī atkritumu dalītās vākšanas, šķirošanas un pārstrādes vai reģenerācijas izmaksas. Kā konstatējis Valsts vides dienests, vienreizlietojamo galda trauku un piederumu no plastmasas apsaimniekošanas sistēma ir pilnveidojama.

Atbrīvojumi veido aptuveni 97%, tātad potenciālie ieņēmumi valsts budžetā par visu veidu vienreizlietojamiem galda traukiem un piederumiem varētu būt bijuši 3,84 miljoni eiro. Ņemot vērā, ka no visiem traukiem aptuveni 80% ir no plastmasas vai kompozītmateriāliem, ieņēmumi valsts budžetā varētu būt bijuši 3,07 miljoni eiro.

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 19.01.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/