Drukāt
08.11.2018
Gaujas Nacionālajā parkā aiztur divus maluzvejniekus ar visu guvumu
Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) vides inspektori ceturtdien, 8. novembrī Gaujas Nacionālajā parkā netālu no Priekuļiem aizturējuši nu jau kārtējos divus maluzvejniekus ar visu guvumu – diviem taimiņiem, kuri nogalināti ar žebērkli.

Inspektori, turpinot pastiprinātu kontroli lašupēs, ceturtdien devās reidā gar Raunas upi un uz nomaļas taciņas upes krastā satika divus aizdomīgus vīrus ar maisiem. Pēc inspektoru pamanīšanas viņi metās bēgt pāri upei un centās atbrīvoties no loma, to iemetot krūmos.

Abi maluzvejnieki tika aizturēti un pie viņiem atrasts žebērklis – nelegāls zvejas rīks, ar kuru acīmredzot nogalinātas zivis. Konfiscētie taimiņi tiks nodoti Līgatnes dabas taku lāčiem.

Vīriešiem sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un viņiem būs jāatlīdzina zivju resursiem nodarītie zaudējumi – 715 eiro par katru zivi. Dabas aizsardzības pārvalde izskatīs administratīvo lietu un lems par soda noteikšanu par zivju iegūšanu ar aizliegtiem rīkiem lašveidīgo zivju lieguma laikā. Turklāt nodarījums pastrādāts aizsargājamā dabas teritorijā – Gaujas Nacionālajā parkā.

Pārvalde izsaka pateicību Latvijas Makšķernieku asociācijai un īpaši mobilās grupas pārstāvim Uldim Lencbergam par atbalstu kontrolēm lašveidīgo zivju nārsta laikā.

Atgādinām, ka žurnālistiem ir iespēja piektdien, 9. novembrī plkst. 10.00 doties lašveidīgo zivju nārsta vērošanas pārgājienā kopā ar vides inspektoriem, kura laikā varēs uzzināt par šosezon veiktajām kontrolēm un aizturēšanām, kā arī vērot zivju nārstu. Tikšanās  pārgājienam plkst. 10.00  Smiltenes novadā, Grundzāles pagastā pie brīvdabas estrādes. Pārgājiena garums – apmēram 3 kilometri gar Vecpalsas upi, to vadīs  biologs un vides inspektors Jānis Pērle. Lūdzam pārgājienam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29272365 vai rakstot uz e-pastu maija.rena@daba.gov.lv


Saskaņā ar Makšķerēšanas noteikumiem Latvijas iekšējos ūdeņos paturēt lomā lašus un taimiņus ir aizliegts visu gadu, izņemot atsevišķas, īpaši norādītas teritorijas un licencētās makšķerēšanas vietas, savukārt nārsta laikā no 1. oktobra arī šajās īpaši norādītajās vietās lašus ķert nedrīkst. Lašupēs periodā no 1. oktobra līdz novembra vai decembra beigām aizliegts spiningot. Ar šo upju sarakstu un citiem nosacījumiem var iepazīties šeit: http://ej.uz/lasupes/.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina ievērot makšķerēšanas noteikumus un tajos noteiktos ierobežojumus. Der atcerēties, ka par zivju  iegūšanu īpaši aizsargājamā teritorijā saudzēšanas laikā normatīvie akti paredz arī  kriminālatbildību, kā arī jāatlīdzina zivju resursiem nodarītais zaudējums.

Informāciju sagatavoja:
Maija Rēna
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
maija.rena@daba.gov.lv
Tālr.: 29272365

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 19.05.2019
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/