Drukāt
06.07.2018
Remigrācijas veicināšanas konsultācijas būs pieejamas arī Dziesmu un deju svētkos

Rīga, 2018. gada 6. jūlijs. – Lai uzrunātu iespējami plašu emigrējušo Latvijas iedzīvotāju loku, kas šovasar apmeklē XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nodrošinās reģionālo remigrācijas koordinatoru klātbūtni Dziesmu un deju svētku norises vietās Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā. Koordinatori visiem interesentiem sniegs informāciju par remigrācijas veicināšanas pilotprojekta iespējām.

Parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts: “Mēs redzam, ka mūsu remigrācijas veicināšanas pilotprojekts, neskatoties uz ierobežotām iespējām un finansējumu, ir sasniedzis dzirdīgas ausis. Man ir patiess prieks, ka tik daudzi mūsu tautieši vēlas uzzināt arvien vairāk par iespējām atgriezties uz dzīvi savā tēvzemē - Latvijā. Tādēļ esam raduši iespēju nodrošināt remigrācijas koordinatoru Dziesmu svētku galveno notikumu norises vietās, kur ikviens tautietis, kas ir atbraucis, lai piedalītos svētkos gan kā dalībnieks, gan kā skatītājs varēs saņemt informāciju par iespējām atkal dzīvot Latvijā.”

Remigrācijas koordinatorus varēs satikt Dziesmu un deju svētku informācijas punktos šādos laikos:

Mežaparka Lielajā estrādē

Sestdien, 7. jūlijā no 18:00 līdz koncerta beigām

Svētdien, 8. jūlijā no 18:00 līdz koncerta beigām

Daugavas stadionā

Sestdien, 7. jūlijā no 19:00 līdz deju uzveduma beigām

Interesentiem būs iespēja saņemt īsu konsultāciju klātienē, kā arī informatīvos materiālus un citu reģionālo koordinatoru kontaktinformāciju. Remigrācijas koordinatorus varēs atpazīt pēc īpašiem krekliņiem, uz kuriem būs uzraksti “Man patīk dzīvot Latvijā” un “Vēlies atgriezties Latvijā? Jautā man! Remigrācijas koordinators”.

Trīs mēnešus kopš VARAM reģionālo remigrācijas koordinatoru tīkla izveides jau 964 cilvēki ir sazinājušies ar kādu no koordinatoriem ar pieprasījumu pēc informācijas. Plašāka saziņa notikusi ar 439 personām, kuras ir izrādījušas interesi par konkrētiem ar atgriešanos saistītiem jautājumiem. Vislielākā interese ir par atgriešanos Latgalē. No visiem, kas izmantojuši koordinatoru konsultācijas, Latvijā atgriezušās 20 ģimenes (45 personas), savukārt 31 ģimene (88 personas) pēc konsultācijas ar koordinatoriem paudusi viedokli, ka pie labvēlīgiem apstākļiem plānotu atgriezties Latvijā.

Papildus informācija:
Kaspars Rūklis
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 18.02.2019
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/