Drukāt
05.07.2018
Jubilejas izstāde „Karaliskās lilijas” Dabas muzejā

No 11. līdz 15. jūlijam Latvijas Dabas muzejā būs skatāma krāšņa jubilejas izstāde „Karaliskās lilijas”. Izstāde tapusi sadarbībā ar vadošajiem liliju audzētājiem un biedrību „Lilium Balticum”.

Šogad aprit 25 gadi, kopš liliju audzētāju biedrības „Lilium Balticum” organizētās izstādes Dabas muzejā ik vasaru kopā pulcē šo ziedu cienītājus no visas Latvijas. Biedrība apvieno liliju kolekcionārus, selekcionārus un audzētājus, regulāri rīko izstādes Rīgā un citās Latvijas pilsētās, organizē ekskursijas pie audzētājiem, lekcijas un seminārus, veicina liliju, īpaši Latvijas selekcionāru izveidoto šķirņu, atpazīstamību.

Jubilejas izstādē būs aplūkojamas vairāk nekā 200 Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotas liliju šķirnes. Cēlās lielziedu LA lilijas un milzu ziedu OT lilijas papildinās krāsainās Āzijas lilijas, smaržīgās trompetlilijas, kā arī savvaļas liliju sugas. Lielākā daļa no eksponētajām šķirnēm ir biedrības „Lilium Balticum” selekcionāru devums, tostarp būs iespēja redzēt arī liliju selekcijas jaunumus.

Izstādes pirmajā dienā žūrija vērtēs eksponātus un piešķirs godalgas un ceļojošos kausus. Visā izstādes laikā apmeklētājiem būs iespēja balsot par skaistāko ziedu. Apmeklētāju balsojuma rezultāti tiks noskaidroti pēc izstādes, kad taps zināms, kurš liliju audzētājs saņems biedrības „Lillium Balticum” ceļojošo popularitātes kausu.

Apmeklētājiem katru dienu būs iespēja tikties ar audzētājiem un selekcionāriem, uzzināt par liliju kopšanu un šķirņu izvēli, kā arī būs iespēja iegādāties sīpolus vai arī tos pasūtīt uz rudeni.

Izstādes darba laiks:

Trešdien, 11. jūlijā, 10.00–17.00

Ceturtdien, 12. jūlijā, 10.00–19.00

Piektdien, 13. jūlijā, 10.00–17.00

Sestdien, 14. jūlijā, 10.00–17.00

Svētdien, 15. jūlijā, 10.00–17.00

Informāciju sagatavoja:
Polīna Šķiņķe
Latvijas Dabas muzeja
Komunikācijas nodaļa
Tālrunis: 67356058
E - pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 18.02.2019
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/