Drukāt
13.06.2018
Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz mediju pikniku ziedošā pļavā par dabas skaitīšanas 2. sezonu

Cik viegli mūsdienās ir atrast pļavu, kur novīt vainagu no trejdeviņiem ziediem, kāds tam sakars ar bioloģisko daudzveidību un pareizu zālāju apsaimniekošanu un vai “dabas skaitīšana” tam palīdz – lai gūtu atbildes uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem, Dabas aizsardzības pārvalde piektdien, 15. jūnijā plkst. 11.00 aicina žurnālistus uz mediju pikniku pirmssvētku noskaņās Siguldā, Balonu pļavā.

Pasākumā piedalīsies Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietniece Gunta Gabrāne, “dabas skaitīšanas” projekta vadītāja Irisa Mukāne, kā arī bioloģe un zālāju eksperte Anita Namatēva.

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji iepazīstinās ar aktualitātēm un izaicinājumiem “dabas skaitīšanas” otrajā sezonā, būs iespēja klātienē iepazīt bioloģiski vērtīgu zālāju, mēģināt pašiem saskaitīt nelielā teritorijā sastopamo sugu daudzveidību un galu galā arī nopīt saulgriežu vainagu ar trejdeviņām zālītēm.

Nokļūšana uz mediju pikniku:

Pasākums notiks Balonu pļavā, Siguldā. Nokļūšanai divas iespējas – auto novietot pie atjaunotā tilta pār Gauju (https://ej.uz/pie_tilta) un doties ap 600 metru pastaigā uz norises vietu Balonu pļavā. Vai iebraukšana no Krimuldas serpentīna pakājes (https://ej.uz/pie_serpentina) un tad pa zemes ceļu ar auto līdz pļavai.

Precīza norises vieta: https://ej.uz/balonu_plava/

Lūgums iepriekš pieteikties, sazinoties ar Maiju Rēnu pa tālruni 29272365 vai e-pastu maija.rena@daba.gov.lv.

Dabas skaitīšana ir viena no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” aktivitātēm. Papildus tai projektā paredzēts izstrādāt dabas aizsardzības plānus 20 jau esošām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām un piecus sugu aizsardzības plānus (sugu grupai “Roņi”, “Pūces”, “Dzeņi”, “Dīķa naktssikspārnis” un “Platausainais sikspārnis”).

Informāciju sagatavoja:
Maija Rēna
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
maija.rena@daba.gov.lv
Tālr.: 29272365

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 07.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/