Drukāt
15.05.2018
Šogad Latvijā Zilais Karogs plīvos rekordlielā peldvietu skaitā

Otrdien, 2018. gada 15.maijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts piedalījās Zilā Karoga un Zaļās Atslēgas sertifikātu pasniegšanā. Prestižo starptautisko atzinību saņēma 20 peldvietas un 3 jahtu ostas, kas Latvijā ir lielākais skaits kopš pirmā Zilā Karoga pasniegšanas pirms 20 gadiem.

Esmu gandarīts, ka piešķirto sertifikātu skaits stabili turpina pieaugt. Tas uzskatāmi liecina par to, ka arvien vairāk sabiedrībā tiek domāts par tīras vides saglabāšanu, drošu uzņēmējdarbību un pakalpojumu sniegšanu atpūtas vietās. Jau šodien ir svarīgi rūpēties par vides saglabāšanu, lai arī rīt, parīt un pēc gadu desmitiem gan mēs, gan mūsu bērni varētu dzīvot tādā Latvijā, kā mēs to redzam šodien un vēlamies redzēt arī rīt,” pasniegšanas ceremonijā teica Jānis Eglīts.

Zilā Karoga programma tiek īstenota kopš 1987.gada un ir kļuvusi par pasaulē populārāko tūrisma eko-sertifikācijas sistēmu.

Lai to iegūtu, peldvietas un jahtu ostas tiek vērtētas pēc sarežģītas daudzkritēriju sistēmas. Peldvietām ir jāatbilst 33 kritērijiem, savukārt jahtu ostām – 36 kritērijiem. Tie skar peldūdens kvalitāti, notekūdeņu attīrīšanu un novadi, atkritumu savākšanu, dažādu cilvēku grupu pieejamības nodrošināšanu videi, izglītojošus pasākumus, drošības pasākumus un daudz ko citu.

Zilā Karoga mērķis ir veicināt piekrastes teritoriju ilgtspējīgu attīstību ar augstu ūdens kvalitātes, drošības, vides apsaimniekošanas un pārvaldes standartu, kā arī vides izglītības iniciatīvu.

Santa Vaļuma
Ministra padomniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20222000
E-pasts: santa.valuma@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

 

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 20.01.2019
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/