Drukāt
10.04.2018
Latvija paraksta trīs deklarācijas ES digitālo tehnoloģiju attīstībai

Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš Latvijas vārdā Briselē paraksta trīs Eiropas Savienības (ES) līmeņa deklarācijas par digitālo tehnoloģiju attīstību. Tās veicinās ES dalībvalstu konkurētspēju un nodrošinās sociāli labāk aizsargātu sabiedrību, ērtākus publiskos pakalpojumus un digitālo drošību. Vienošanās valstu vidū palīdzēs ES dalībvalstīm kopīgi piesaistīt investīcijas Eiropas digitālo tehnoloģiju izstrādei un sniegs lielāku ieguldījumu Eiropas kopējā digitālajā infrastruktūrā.

Latvija kopā ar citām ES dalībvalstīm parakstīs deklarāciju par Eiropas partnerības izveidi blokķēdes tehnoloģijas izmantošanai (Declaration of cooperation on a European blockchain partnership), deklarāciju par sadarbību mākslīgā intelekta risinājumu izmantošanā (Declaration on vooperation on artificial intelligence) un deklarāciju par inovāciju radara platformas izveidi (Declaration of cooperation on fostering a dynamic ecosystem around EU RDI funding with the innovation radar platform).

Deklarāciju parakstīšana notiek Eiropas Komisijas rīkotajā “Digitālajā dienā 2018”, kas pulcē augsta līmeņa digitālo tehnoloģiju un telekomunikāciju pārstāvjus no visas Eiropas.

Vairāk informācijas par “Digitālo dienu 2018”: (https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/events/digital-day-2018).

Kaspars Rūklis
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.67026533
E-pasts: kaspars.ruklis@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 02.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/