Drukāt
06.03.2018
Līgatnes dabas taku jubilejā ģimenes aicina uz jautro ratu un ragavu stafeti

Atzīmējot Līgatnes dabas taku izveidošanas jubileju un atklājot jaunās, rekonstruētās takas, Dabas aizsardzības pārvalde 10. martā plkst. 12.00 aicina uz jautro ratu un ragavu stafeti “Pēdas sniegā”, lai kopīgi pavadītu dienu piedzīvojumos un izzinošās aktivitātēs.

“Daudzi no Līgatnes dabas taku apmeklētājiem jau pamanījuši, ka meža takās pēdējā laikā notikušas un notiek dažādas pārmaiņas. Vairākās vietās ir pazuduši koka kāpņu posmi un to vietā nācis gluds taku segums. Piemēram, ģimenēm ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem nokļūšana no Informācijas centra līdz Dabas izglītības centram “Pauguri”, pūču, lāču, stirnu un mazo zvēriņu voljeriem kļuvusi vienkāršāka,” stāsta Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange. 

Lai izmēģinātu atjaunotos taku posmus, aicinām uz izklaidējošu un izzinošu pasākumu “Pēdas sniegā”. Programmā plānota piedzīvojumu stafete, radoši un praktiski uzdevumi maziem un lieliem apmeklētājiem. Pasākuma noslēgums un pārsteiguma balvas pie dabas izglītības centra “Pauguri”.

Pasākumu rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar pašvaldības aģentūru "Līgatnes Kultūras un tūrisma centrs" un Līgatnes Māmiņu klubu. Sākums – plkst. 12.00, ratu un ragavu komandu reģistrācija. 

Līgatnes dabas takas ir viens no populārākajiem objektiem Gaujas Nacionālajā parkā. Ik gadu to apmeklē vidēji 45-50 tūkstoši cilvēku. Patlaban takās vērojamas dažādas savvaļas dzīvnieku sugas - aļņi, lapsas, lāči, stirnas, jenotsuņi, lūši, mežacūkas, vāveres un citi zīdītājdzīvnieki, kā arī putni – ūpji un pūces.

Baudot daudzveidīgu atpūtu dabā, ir iespēja uzkāpt 22 metrus augstajā skatu tornī, vērot neskartas dabas ainavas un klinšu un gravu ieskauto Gaujas senleju. Teritorijā ierīkotas vairākas piknikam paredzētas vietas, sajūtu taka, kā arī fizisko aktivitāšu un rotaļu vieta bērniem. Apmeklējot dabas taku teritoriju, ieteicams pārgājieniem piemērots apģērbs un apavi.

Šogad Līgatnes dabas takas atzīmē 43 gadu jubileju.


Informāciju sagatavoja:
Maija Rēna
Dabas aizsardzības pārvaldes
Komunikācijas speciāliste
maija.rena@daba.gov.lv
Tālr.: 29272365

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 15.12.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/