Drukāt
Ministrs K.Gerhards darba vizītē pārrunā aktuālo vides jomā un vienojas par sadarbību

2018. gada 7. un 8. februārī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards devās komandējumā uz Minsku, Baltkrievijas Republiku, piedaloties Ministru prezidenta Māra Kučinska oficiālajā darba vizītē.

Vizītes ietvaros notika tikšanās ar Baltkrievijas Republikas dabas resursu un vides aizsardzības ministru Andreju Hudiku, pārrunājot aktuālos sadarbības jautājumus atkritumu apsaimniekošanā, tai skaitā par bīstamo atkritumu apsaimniekošanu. Panākta vienošanās, ka līdz 2018.gada jūnijam ir jāizstrādā kopīgs sadarbības līgums par Daugavas/Dvinas upes baseina apsaimniekošanu un pārrobežu sadarbību šajos jautājumos.

Notika arī tikšanās ar ārkārtējo situāciju ministru ģenerālmajoru Vladimiru Vaščenko, pārrunājot sadarbību radiācijas drošības jautājumos, kā arī informācijas apmaiņas jautājumus. Tika panākta vienošanās par turpmāku sadarbību ekspertu līmenī. Tāpat tika apspriesti jautājumi par iespējamo sadarbību plūdu prognozēšanā un plūdu risku samazināšanā. 

Vizītes laikā Ministru prezidents Māris Kučinskis parakstīja vienošanos starp Latvijas Republiku un Baltkrievijas Republiku par sadarbību kodoldrošības un radiācijas drošības jautājumos, kuras izstrādi un saskaņošanu nodrošināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards parakstīja Sadarbības programmu 2018.-2022.gadam starp Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Baltkrievijas Republikas dabas resursu un vides aizsardzības ministriju.


Santa Vaļuma
Ministra padomniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20222000
E-pasts: santa.valuma@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 16.02.2019
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/