Drukāt
07.12.2017
Saeima galīgajā lasījumā pieņem Atkritumu apsaimniekošanas likuma grozījumus

Šodien, 2017. gada 7. decembrī Saeimā tika pieņemti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzītie grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā. Apstiprinātie grozījumi stāsies spēkā no 2018. gada vidus, būtiski stiprinot kontroli par atkritumu pārvadājumiem un pārstrādi, kā arī nodrošinot Valsts vides dienestam (VVD) plašākas pārraudzības iespējas. 

Apstiprinātie likuma grozījumi paredz obligātu prasību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem nodrošināt finanšu garantiju, lai saņemtu atļauju darbībām ar atkritumiem. Grozījumi skaidri un nepārprotami definē otrreizējās izejvielas un atkritumus, lai neveidotos situācija, kad atkritumus sauc par otrreizējām izejvielām, kā arī ir izveidota paziņojumu sistēmas kārtība. Turpmāk gadījumos, kad apsaimniekotājs nebūs izpildījis normatīvajā aktā noteiktās prasības, valsts varēs izmantot nodrošināto finanšu garantiju, lai novērstu konstatētos pārkāpumus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards: “Ieviešot stingrākus noteikumus, spēcinot pārraudzības sistēmu un pārkāpumu novēršanas mehānismus, tiks veicināts kopējā atkritumu pārvadājumu un pārstrādes procesu caurspīdīgums. Latvijā vairs nevarēs ievest atkritumus, kuriem nebūs skaidri noteikta pārstrādes vieta. Turklāt finanšu garantija nodrošinās iespēju novērst pārkāpumus, netērējot valsts budžeta līdzekļus. Ņemot vērā strikti noteiktās prasības atkritumu apsaimniekošanā, sagaidāms, ka no Latvijas tirgus pazudīs negodprātīgie komersanti, un šo kravu galamērķis nebūs mūsu valsts.

VARAM iepriekš ziņoja, ka veicot VVD funkciju reformu 2017.gadā, tika konstatēta virkne jautājumu, kurus plānots risināt ar pieņemtajiem likuma grozījumiem, kas būtiski atvieglos atkritumu pārraudzību un kontroli pār atkritumu apsaimniekošanas jomā notiekošo.

Informāciju sagatavoja:
Santa Vaļuma
Ministra padomniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20222000
E-pasts: santa.valuma@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 16.12.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/