Drukāt
01.11.2017
VARAM meklēs risinājumus meliorācijas sistēmu uzlabošanai apdzīvotās vietās

Lai meklētu risinājumus meliorācijas sistēmu uzlabošanai pilsētās un apdzīvotās vietās, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji kopā ar vairāku pašvaldību pārstāvjiem rīt, 2017.gada 2.novembrī tiksies ar Zemkopības ministrijas speciālistiem. 

Šīs vasaras un rudens lietavas parādīja, ka novecojušas un nesakoptas meliorācijas sistēmas ir problēma ne tikai lauku teritorijās, bet arī pilsētās. Kā ir norādījušas pašvaldības, tad lietavu izraisītie plūdi ir aktuāls jautājumus ne tikai zemes apsaimniekotājiem laukos, bet arī pilsētu teritorijās. Šai problēmai ir jāmeklē risinājums un finansējums. Tajā skaitā daļu no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļiem, kas ir paredzēti meliorācijas sistēmu sakārtošanai un uzlabošanai ir nepieciešams novirzīt meliorācijas sistēmu atjaunošanai pilsētās.

Dažviet rodas absurdas situācijas, kad ieguldot ES finansējumu, tiek atjaunotas meliorācijas sistēmas laukos, bet, lai tās sekmīgi darbotos, nepieciešams atjaunot ūdensnoteku pilsētas robežās. Savukārt šiem darbiem nav finanšu līdzekļu, līdz ar to no laukiem nākošais ūdens izraisa plūdus pilsētā vai ciemā.

VARAM ieskatā, runājot par meliorāciju, nevar veidot dažādus projektu atbalsta mehānismus atkarībā no tā, kādā teritorijā (lauksaimniecības zeme vai apbūvēta teritorija) meliorācijas sistēma atrodas. Piemēram, ignorējot pilsētu un citu apdzīvotu vietu meliorācijas sistēmu sakārtošanas nepieciešamību.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 15.12.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/