Drukāt
21.09.2017
E.Beļskis piedalās augsta līmeņa sanāksmē par Atvērto pārvaldības partnerību

2017. gada 19. septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis piedalījās augsta līmeņa Atvērtā pārvaldības partnerības sanāksmē Amerikas Savienotajās Valstīs. Tikšanās notika Apvienoto Nāciju Organizācijas 72. Ģenerālās asamblejas laikā. 

Atvērtās pārvaldības partnerība ir starptautiska iniciatīva, kuras laikā tikās vairāku valstu un valdību vadītāji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un uzņēmēji. Lai veicinātu caurredzamību un uzticamību valsts pārvaldē, kā arī iedrošinātu iedzīvotāju un uzņēmēju līdzdalību dažādos e-pārvaldes risinājumos, diskusiju laikā tika aplūkoti izaicinājumi, kas saistīti ar e-pārvaldi, digitalizāciju un valsts institūciju atklātību.

Edmunds Beļskis norādīja: “Šobrīd pasaulē ir vērojams arvien pieaugošs bezdarba un sabiedrības nevienlīdzības līmenis, savukārt uzticība valsts pārvaldei mazinās. Līdz ar to politikas veidotājiem ir ļoti būtiski panākt visu iesaistīto pušu līdzdalību politikas veidošanā. Paredzams, ka tā tiks stiprināta arī sabiedrības uzticība.”

Pasākumu piedalījās Francijas Republikas prezidents Emanuels Makrons un Pasaules resursu institūta izpilddirektors Manish Bapna, Atvērtās pārvaldības partnerība  līdzpriekšsēdētāji, Gruzijas premjerministrs Giorgi Kvirikašvili, Starptautiskās caurspīdīguma skolu attīstības vadītājs Mukelani Dimba un citi.

Latvija Atvērtās pārvaldības partnerībai pievienojās 2011.gadā līdz ar šīs iniciatīvas izveidošanu.

Šobrīd Atvērtā pārvaldības partnerībā piedalās 75 pasaules valstis un 15 pašvaldības. Tās mērķis ir veicināt atvērtu pārvaldību, katrai valstij ieviešot Atvērtās pārvaldības deklarācijā noteiktās atvērtās pārvaldības vērtības - atklātību, atbildību, sabiedrības līdzdalību, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un inovāciju izmantošanu.

Šobrīd Latvijā ir izstrādāts iesniegts apstiprināšanai Ministru kabinetā Latvijas Trešā nacionālā atvērtās pārvaldības rīcības plāna projekts.

Vairāk informācijas par Latvijas dalību Atvērtā pārvaldības partnerībā: http://www.mk.gov.lv/lv/content/atverta-parvaldiba


Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026905
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 02.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/