Drukāt
12.09.2017
K.Gerhards iepazīstinās Saeimas deputātus ar priekšlikumiem atkritumu apsaimniekošanas sakārtošanai

Otrdien, 2017. gada 12.septembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātus aicinās atbalstīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotos priekšlikumus atkritumu apsaimniekošanas sakārtošanai, kā arī īpašus risinājumus nolietoto riepu apsaimniekošanas jomā. 

K.Gerhards uzsver: “Pēdējo mēnešu notikumi ir parādījuši, ka nolietoto riepu apsaimniekošanas jomā tirgus Latvijā nespēj nodrošināt riepu pārstrādi. Veidojas nepieņemama situācija, kad atsevišķās teritorijās izaug riepu kalni. Tādēļ piedāvājam mainīt pieeju, valstij uzņemoties lielāku kontroli pār šo sistēmu.”

Priekšlikumi paredz, ka no 2019.gada 1.janvāra Latvijā būs tikai viena sistēma nolietoto riepu apsaimniekošanai, ko valsts izvēlēsies konkursa kārtībā. Tādejādi būs viens komersants, no kura prasīt atbildību, kontrolēt un uzraudzīt.

VARAM piedāvās arī būtiskas izmaiņas kopējā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. K.Gerhards norāda: “Tiem uzņēmumiem, kas valstī ieved atkritumus vai otrreizējās izejvielas, ir jāprasa finansiālās garantijas, lai gadījumos, kad videi tiek nodarīts kaitējums šo komersantu darbības rezultātā, būtu finansējums vides sakopšanai. Jāvērtē arī, kā pastiprināt zemes īpašnieku atbildību.”

Ar VARAM virzītajiem priekšlikumiem tiks uzlabota kontrole pār atkritumu pārrobežu plūsmām, prasot par šādiem pārvadājumiem iepriekš informēt vides institūcijas. Tiks izvirzīts nosacījums, ka atkritumu gala saņēmējs nevar būt atkritumu tirgotājs vai atkritumu apsaimniekošanas starpnieks. Visiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kas valstī ieved atkritumus vai otrreizējās izejvielas, tiks prasītas finansiālās garantijas.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 19.02.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/