Drukāt
03.08.2017
Pie Šlīteres bākas vērosim nakts kukaiņus
2017. gada 5. augustā plkst. 21:00 Slīteres Nacionālajā parkā pie Šlīteres bākas norisināsies kārtējā Slīteres kukaiņu nakts.

Ikviens ir redzējis dažnedažādus krāšņus tauriņus un kukaiņus dienas laikā. Tomēr šī burvība nebeidzas līdz ar saules rietu. Viņu vietu ieņem pūcītes, lācīši, mūķeņes, sfingi un daudzi citi nakts lidoņi. Vajag tik laternu, lampu vai kādu citu gaismekli, un nakts kukaiņu vērošana var sākties. Vēl aizraujošāk to darīt, kad zinošs entomologs jeb kukaiņu pazinējs pastāsta par šo pārsteidzošo nakts pasauli.

Šāda iespēja būs visiem, kas sestdien 5. augustā dosies iepazīt Slīteres puses kukaiņu daudzveidību. Sākumā būs Kristapa Vilka un Uģa Piterāna kukaiņstāsti un bilžrādes. Pēc tam sāksies galvenais process – pūcīšu, lācīšu, sfingu, mūķeņu, mūku, vērpēju, sprīžmešu un daudzu citu pievilināšana ar izgaismotu ekrānu. Uz gaismu salidojušos tuvāk pavērot varēs pavērot improvizētā laboratorijā tur pat pie bākas.  

Neaizmirstamas sajūtas varēs piedzīvot, vērojot naksnīgo apkārtni no Šlīteres bākas augšas un dodoties gājienā pa krēslaino, noslēpumaino Zilo kalnu dabas taku.

Slīteres ugunskurs būs vieta, kur pasildīties un apcerēt redzēto un dzirdēto.

Tomēr jārēķinās, ka naktskukaiņu uzvedību ietekmē laikapstākļi – nekad nevar zināt, kas tieši ieradīsies uz izgaismoto “skatuvi”. Ērtākai sēdēšanai zālienā pie bākas līdzi jāņem sega un lukturītis.Pasākuma apmeklējums ir bez maksas.

Slīteres Kukaiņu nakti organizē Latvijas Entomoloģijas biedrība, Dabas aizsardzības pārvalde un biedrība “Zaļā doma”.

Paplidu informācijai: 
Andra Ratkeviča
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības centra “Slītere”vadītāja
Tālr.: 28385025
andra.ratkevica@daba.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 19.07.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/