Drukāt
18.05.2017
Ministrs K.Gerhards Alūksnes novadā atklāj jaunu produktu ar augstu pievienoto vērtību ražotni

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards 2017. gada 17. maijā devās reģionālajā darba vizītē uz Alūksnes novadu.

Vizītes laikā ministrs Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā atklāja Baltijā vienīgo cementēto ēveļskaidu plātņu jeb fibrolīta ražotāju CEWOOD rūpnīcu.

„Stipras pašvaldības un uzņēmējdarbībai labvēlīga vide ir neatraujami saistīti jautājumi, jo tieši komersanti nodrošina pašvaldību iedzīvotājiem darbavietas, kas paaugstina arī viņu labklājības līmenis. Palielinoties uzņēmumu skaitam konkrētā teritorijā, attiecīgi pieaug arī nodokļu ieņēmumi un iespējas pašvaldībai sniegt labākus un kvalitatīvākus pakalpojumus saviem iedzīvotājiem. Tāpēc būtiski, lai valsts un pašvaldības kopīgi radītu apstākļus, kas motivētu komersantus attīstīt savas ražotnes un savā darbā ieviest jaunus inovatīvus risinājumus”, sacīja K.Gerhards.

Rūpnīcas izveide sākta 2015. gada Jaunlaicenē, piesaistot kopējās investīcijas vairāk nekā 5 miljonus eiro, no tiem privāto kapitālu, banku aizdevumu un Eiropas Savienības (ES)  fondu līdzekļus. Efektīvi izmantojot ES fondu finansējumu, uzņēmumam ir izdevies radīt jaunus produkcijas veidus ar augstu pievienoto vērtību. Turpmāk rūpnīcā tiks saražoti moderni, ekoloģiski celtniecības un interjera materiāli.

Jāatzīmē, ka Alūksnes novada pašvaldība, izmantojot ES fondu finansējumu, uzsākusi darbu pie publiskās infrastruktūras izveides atbilstoši komersantu pieprasījumam. Par vairāk nekā 384,7 tūkstošiem eiro, t.sk. ERAF 288,45 eiro, plānota industriālās teritorijas izveide pašvaldības zemes īpašumā Alūksnes novada Jaunlaicenes ciemā. Savukārt par 2,3 milj.eiro, t.sk. ERAF 1,8 milj.eiro, plānots attīstīt Alūksnes pilsētas rūpnieciskās apbūves teritoriju.

Oskars Vizbulis
Ministra padomnieks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel. 67026463
E-pasts: Oskars.Vizbulis@varam.gov.lv    

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 18.06.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/