Drukāt
18.05.2017
Latvija un Gruzija vienojas attīstīt ciešāku sadarbību atkritumu pārvaldībā

Trešdien, 2017.gada 17. maijā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards tikās ar Gruzijas vides un dabas resursu aizsardzības ministru Giglu Agulašvili (Gigla Agulashvili). Tikšanās laikā amatpersonas vienojās par ciešāku valstu sadarbību atkritumu pārvaldībā.

Ministrs K.Gerhards iepazīstināja Gruzijas ministru ar Latvijas paveikto atkritumu apsaimniekošanas jomā, piemēram, nodokļu instrumentu piemērošanu atkritumu apsaimniekošanas mērķu sasniegšanai. Tāpat ministrs informēja par plānotajām iniciatīvām, lai veicinātu Latvijas pāreju uz aprites ekonomiku.

Savukārt Gruzijas ministrs pauda ieinteresētību pārņemt Latvijas pieredzi Eiropas Savienības vides prasību ieviešanā valstī. G. Agulašvili augsti novērtēja Latvijas paveikto atkritumu apsaimniekošanas jomā. Abas amatpersonas vienojās par ciešāku sadarbību, sniedzot Latvijas pieredzi un zināšanas šajā jomā.

Ministru tikšanās notika Gruzijas delegācijas vizītes Latvijā laikā, kas norisinās no 2017.gada 17.maija līdz 19.maijam. Vizītes laikā plānots, ka delegācijas pārstāvji arī klātienē iepazīsies ar dažādiem atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūras objektiem.Oskars Vizbulis
Ministra padomnieks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel. 67026463
E-pasts: Oskars.Vizbulis@varam.gov.lv     

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 18.06.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/