Drukāt
18.04.2017
Ministrs K.Gerhards atklāj Būvniecības nedēļu
Otrdien, 2017. gada 18. aprīlī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalījās “Būvniecības nedēļas 2017” atklāšanā un aicināja uzņēmējus pievērst uzmanību energoefektīvai būvniecībai.

Atklāšanas pasākumā ministrs K.Gerhards uzsvēra, ka būvniecība ir nozare, kas sekmīgas darbības rezultātā atstāj paliekošu mantojumu vairākām nākamajām paaudzēm. Tā var sniegt ieguldījumu ne tikai sakārtotā pilsētvidē, bet arī uzņēmēju produktivitātes celšanā reģionos.

Vienlaikus ministrs aicināja pašvaldības pievērst uzmanību stratēģiskai plānošanai, bet būvniekus - pievērst uzmanību arī vides jautājumu risināšanai, liekot uzsvaru uz energoefektīvu būvniecību.

Gerhards atzīmēja Latvijas būvnieku zināšanas un profesionalitāti, ko apliecina Latvijas būvniecības uzņēmumu būvētie objekti ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs, kas tikuši pieteikti dažādos konkursos kā izcilākie savas nozares paraugi.

Šajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā, sekmīgi īstenojot dažādus projektus, būvniecības nozare var sniegt pozitīvu pienesumu arī citām nozarēm. Ieguvēji būs vietējais darbaspēks, materiālu piegādātāji un citi pakalpojumu sniedzēji. Šobrīd liels uzsvars likts tieši uz atbalstu pašvaldību uzņēmējdarbības projektiem, nodrošinot nepieciešamo infrastruktūru komersantiem – plānots ieguldīt vairāk nekā 300 miljonus eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, un piesaistot vismaz 300 miljonus eiro privāto investīciju un radot 5000 jaunu darbavietu,” sacīja K. Gerhards.

Ikgadējā “Būvniecības nedēļa 2017”norisināsies no 18. līdz 21.aprīlim Rīgā. Tas ir viens no gada nozīmīgākajiem publiskās diskusijas forumiem par paveiktajiem un veicamajam uzdevumiem būvniecības nozarē. Būvniecības nedēļas laikā Latvijas un pasaules nozares profesionāļi diskutēs par nozares aktualitātēm politikā, būvnormatīvos un izglītībā. To organizē Ekonomikas ministrija un Būvniecības valsts kontroles birojs sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī citiem nozares sadarbības partneriem.

Oskars Vizbulis
Ministra padomnieks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel. 67026463
E-pasts: Oskars.Vizbulis@varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 18.06.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/