Drukāt
07.04.2017
Ministrs K.Gerhards: Baltijas valstīm jābūt vienotām arī vides aizsardzības jomā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards ceturtdien, 2017. gada 6. aprīlī, Igaunijā, Sakā tiekoties ar Baltijas valstu vides ministriem, uzsvēra, ka Latvija turpina ieguldīt līdzekļus atkritumu dalītās savākšanas sistēmas attīstībā  un veicināt materiālu vairākkārtēju izmantošanu.

Tikšanās laikā vides ministri pārrunāja atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pilnveidošanas aktuālos jautājumus un ūdens resursu ilgtspējīgu pārvaldību.

Atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pilnveidošanas jautājumi Latvijai ir būtiski, lai virzītos uz lielāku resursu izmantošanas efektivitāti un veicinātu pāreju uz aprites ekonomiku. Igaunijas un Lietuvas pieredze ir nozīmīga, lai spriestu par iespējamiem papildus risinājumiem, kas varētu tikt īstenoti arī Latvijai.

Iepazīstoties ar Lietuvas un Igaunijas pieredzi, kā viens no jautājumiem iezīmējās nepieciešamība apsvērt dabas resursu nodokļa paaugstināšanu par valstī ievestajām riepām, kā arī nepieciešamība pilnveidot to uzskaites un kontroles sistēmu. Tas, ka Igaunijā un Lietuvā šajā jomā ir līdzīgas problēmas kā Latvijā, ir signāls, lai mēs savlaicīgi rīkotos,” sacīja ministrs K. Gerhards.

Tikšanās laikā Baltijas valstu vides ministri apmeklēja plastmasas atkritumu šķirošanas rūpnīcu, degslānekļa raktuves un iepazinās ar Igaunijas pieredzi zivju ceļu izveidē.

Baltijas vides ministru sanāksme norisinājās Baltijas Ministru padomes Vides komitejas ietvaros.

Oskars Vizbulis
Ministra padomnieks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel. 67026463
E-pasts: Oskars.Vizbulis@varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 20.04.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/aktuali/