Drukāt
13.03.2017
VARAM līdz 31.martam aicina pašvaldības pieteikties URBACT programmas labās prakses konkursā

Līdz 2017.gada 31.martam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina pašvaldības pieteikt savu labās prakses piemēru un iegūt URBACT labās prakses pilsētas titulu. Pašvaldībām būs iespēja popularizēt savu pilsētu Eiropas līmenī URBACT labās prakses festivālā un publikācijās.

Sīkāka informācija par konkursu un pieteikšanās kārtību, kā arī 2017.gada 6.februāra Informatīvas dienas prezentācijas - http://urbact.eu/urbact-latvija

Labā prakse URBACT programmas izpratnē ir tāds problēmas risinājums, kas jau iepriekš praksē labi darbojies un nodrošinājis vēlamos rezultātus, un kuru varētu rekomendēt kā modeli citām pilsētām. URBACT programma meklē ilgtspējīgus un  izmaksu ziņā pieejamus risinājumus, kurus Eiropas pilsētas varētu viegli piemērot savam vietējam kontekstam.

URBACT programmas izvēlētajām pašvaldībām būs iespēja iepazīstināt kolēģus Eiropā ar savu darbu, un iegūt Eiropas līmeņa atzinību kā URBACT labās prakses pilsētas. Šāds novērtējums pilsētas līderiem un politiķiem ir kā pierādījums pašvaldības darba kvalitātei, un var palīdzēt pozicionēt pilsētu dažādos veidos, tai skaitā piesaistot papildus finansējumu pilsētas attīstībai.

URBACT festivālā 2017.gada 4.-5.oktobrī Tallinā, Igaunijā, URBACT labās prakses pilsētām būs iespēja popularizēt savu labo praksi citām pašvaldībām no visas Eiropas, saņemot atbalstu no URBACT programmas.

Pēc labās prakses piemēru noteikšanas, kā nākamais solis 2017.gada rudenī plānots pārneses tīklu konkurss (Transfer Networks), kur URBACT labās prakses pilsētas nodos savu pieredzi citām ieinteresētajām pašvaldībām. URBACT labās prakses pilsētas pārneses tīklu projektu konkursā varēs startēt kā vadošie partneri – tā būs iespēja ne tikai nodot labo praksi citiem, bet arī iegūt resursus jūsu labās prakses izvērtēšanai un uzlabošanai.

URBACT ir Eiropas Savienības programma, kas atbalsta pieredzes apmaiņu un mācību projektus pilsētvides attīstībai. Kontaktpunkts Latvijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.


Sīkāka informācija:
Laura Cunska-Āboma
URBACT Nacionālā kontaktpunkta koordinatore Latvijā
Tel: 67026467
urbact@varam.gov.lv

https://www.facebook.com/URBACTLatvija/

Twitter - @URBACT_LV 

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 25.05.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/